Գերմանիայում սկսվել է ուկրաինացի զինվորականների վերապատրաստումը
ԱՄՆ Զինված ուժերը հունվարի 15-ին սկսել են ուկրաինացի զինվորականների ընդլայնված մարտական պատրաստությունը Գերմանիայի տարածքում, հայտնել է ԱՄՆ զինված ուժերի շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ Մարկ Միլին:
Նրա խոսքով՝ մի քանի օր առաջ Ուկրաինայից ժամանած շուրջ 500 զինծառայող առաջիկա 5-8 շաբաթվա ընթացքում կվերադառնա մարտադաշտ:
«Մենք ցանկանում ենք, որ ուկրաինացիները հնարավորություն ունենան հաջողությամբ պաշտպանել իրենց երկիրը»,-ասել է Միլին լրագրողներին՝ հավելելով, որ Ուկրաինայի զինված ուժերը «փորձում են ազատագրել Ռուսաստանի կողմից օկուպացված տարածքները»:

The training of Ukrainian military has started in Germany
On January 15, the US Armed Forces began the extended combat training of the Ukrainian military on the territory of Germany, the Chairman of the Joint Chiefs of Staff of the US Armed Forces, Mark Milley, said.
According to him, about 500 soldiers who arrived from Ukraine a few days ago will return to the battlefield in the next 5-8 weeks.
"We want the Ukrainians to have the opportunity to defend their country successfully," Mili told reporters, adding that the Ukrainian armed forces "are trying to liberate the territories occupied by Russia."