Լաչինի միջանցքը փակած ադրբեջանցները փոխել են պահանջները
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Լաչինի միջանցքը փակած ադրբեջանցի «ակտիվիստները» փոխել են իրենց պահանջները։
Ըստ այդմ, «ակտիվիստները» պահանջում են.
• Ղարաբաղյան տարածաշրջանի այն տարածքները, որտեղ հայեր են ապրում և տեղակայված է ռուսական խաղաղապահ միավորումը, պետք է համատեղ վերահսկվեն ռուս խաղաղապահների և Ադրբեջանի պետական մարմինների կողմից
• Խաղաղապահների ժամանակավոր պատասխանատվության գոտում վերականգնել Ադրբեջանի բոլոր պետական կառույցների, այդ թվում՝ ՆԳՆ-ի, պետական սահմանապահ ծառայության, մաքսային պետական կոմիտեի վերահսկողությունը։
• Հայաստանի հետ սահմանին՝ Լաչինի ուղղությամբ, սահմանել Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության և մաքսատան առանձին կետեր։

The Azerbaijanis, who closed the Lachin corridor, have changed their demands
The Azerbaijani media reports that the Azerbaijani "activists" who blocked the Lachin corridor have changed their demands.
Accordingly, the "activists" demand.
• The territories of the Karabakh region where Armenians live and where the Russian peacekeeping unit is located should be jointly controlled by Russian peacekeepers and Azerbaijani state bodies.
• To restore the control of all state institutions of Azerbaijan, including the Ministry of Internal Affairs, the State Border Guard Service, and the State Customs Committee in the zone of temporary responsibility of the peacekeepers.
• On the border with Armenia, in the direction of Lachin, establish separate points of the state border guard service and customs of Azerbaijan.