Լաչինի միջանցքը փակած ադրբեջանցները փոխել են պահանջները
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Լաչինի միջանցքը փակած ադրբեջանցի «ակտիվիստները» փոխել են իրենց պահանջները։
Ըստ այդմ, «ակտիվիստները» պահանջում են.
• Ղարաբաղյան տարածաշրջանի այն տարածքները, որտեղ հայեր են ապրում և տեղակայված է ռուսական խաղաղապահ միավորումը, պետք է համատեղ վերահսկվեն ռուս խաղաղապահների և Ադրբեջանի պետական մարմինների կողմից
• Խաղաղապահների ժամանակավոր պատասխանատվության գոտում վերականգնել Ադրբեջանի բոլոր պետական կառույցների, այդ թվում՝ ՆԳՆ-ի, պետական սահմանապահ ծառայության, մաքսային պետական կոմիտեի վերահսկողությունը։
• Հայաստանի հետ սահմանին՝ Լաչինի ուղղությամբ, սահմանել Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության և մաքսատան առանձին կետեր։

Азербайджанцы, закрывшие Лачинский коридор, изменили свои требования
Азербайджанские СМИ сообщают, что азербайджанские «активисты», блокировавшие Лачинский коридор, изменили свои требования.
«Активисты» соответственно требуют:
• Территории карабахского региона, где проживают армяне и где находится российское миротворческое подразделение, должны находиться под совместным контролем российских миротворцев и государственных органов Азербайджана.
• Восстановить контроль над всеми государственными учреждениями Азербайджана, в том числе МВД, Государственной пограничной службой и Государственным таможенным комитетом в зоне временной ответственности миротворцев.
• На границе с Арменией в направлении Лачина установить отдельные пункты Государственной пограничной службы и таможни Азербайджана.