«Թուրքիան ցամաքային օպերացիա կսկսի Սիրիայում, երբ հարմար կհամարի». Էրդողան
«Թուրքիան ունի բոլոր հնարավորությունները՝ արագ պատասխանատվության ենթարկելու բոլորին, ովքեր ներգրավված են հարձակումներում»,-այս մասին հայտարարել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը` չորեքշաբթի օրը Անկարայում ելույթ ունենալով իշխող կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության նիստում։
«Եթե Սիրիայի հարցով պայմանավորվածությունների կողմերը չկատարեն իրենց պարտավորությունները [սահմանամերձ տարածքները ահաբեկիչներից մաքրելու-խմբ.], ապա Թուրքիան իրեն իրավունք է վերապահում ինքնուրույն վերացնել ազգային անվտանգությանը սպառնացող վտանգները»,- ընդգծել է Թուրքիայի ղեկավարը։

"Turkey will start a ground operation in Syria when it deems convenient." Erdogan
"Turkey has all the possibilities to bring to justice all those involved in the attacks quickly," said President Recep Tayyip Erdogan, speaking at the session of the ruling party's parliamentary faction in Ankara on Wednesday.
"If the parties to the agreements on the issue of Syria do not fulfill their obligations [to clear the border areas of terrorists], then Turkey reserves the right to independently eliminate threats to national security," the head of Turkey emphasized.
Erdogan added that Turkey would launch an anti-terrorist ground operation in Syria at the right time.