Պուտինն ու Ալիևն ընդգծել են եռակողմ ձևաչափով աշխատանքները շարունակելու կարևորությունը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Քննարկվել են 2022 թվականի հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների ձեռք բերված պայմանավորվածությունների գործնական իրականացման հարցերը, ինչպես նաև երեք երկրների՝ ամենաբարձր մակարդակով նախկինում արված համատեղ հայտարարությունները։
Ընդգծվել է եռակողմ ձևաչափով աշխատանքները շարունակելու կարևորությունը՝ ադրբեջանա-հայկական սահմանին անվտանգության ապահովման և Հարավային Կովկասում տրանսպորտային կապերի վերականգնման համար։

Putin and Aliyev emphasized the importance of continuing the work in the trilateral format
The press service of the Kremlin reported that Russian President Vladimir Putin had a telephone conversation with Azerbaijani President Ilham Aliyev.
They discussed the practical implementation of the agreements reached by the leaders of Russia, Azerbaijan, and Armenia in Sochi on October 31, 2022, as well as the previous joint statements of the countries at the highest level.
They emphasized the importance of continuing the work in a trilateral format to ensure security on the Azerbaijani-Armenian border and restore transport links in the South Caucasus.