Թուրքիան Սիրիայում և Իրաքում կշարունակի հարվածներ հասցնել ահաբեկիչներին
«Թուրքիան չի ծանուցում ԱՄՆ-ին կամ Ռուսաստանին Սիրիայում և Իրաքում ահաբեկիչների թիրախներին հարվածելու ծրագրերի մասին»,- հայտարարել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը՝ լրագրողներին տված հարցազրույցում, որոնք նրան ուղեկցել են Կատարում ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացմանը։
«Մենք պարոն Բայդենի կամ պարոն Պուտինի հետ չենք քննարկել գործողությունների թեման: Միևնույն ժամանակ, և՛ Բայդենը, և՛ Պուտինը քաջատեղյակ են Անկարայի դիրքորոշմանը և այս տարածաշրջանում ցանկացած պահի մեր հարվածների հավանականությանը»,- նշել է Էրդողանը։
Հարցին՝ արդյո՞ք նախատեսվում է Թուրքիայի զինված ուժերի նոր գործողություն Սիրիայի հյուսիսում և Իրաքում, Էրդողանը հայտնել է, որ թուրքական բանակի գործողությունները տարածաշրջանի ահաբեկիչների դեմ կշարունակվեն։

Turkey will continue to strike terrorists in Syria and Iraq
"Turkey does not notify the USA or Russia of plans to strike terrorist targets in Syria and Iraq," President Recep Tayyip Erdogan said in an interview with journalists who accompanied him to the opening of the World Cup in Qatar.
"We have not discussed the topic of action with Mr. Biden or Mr. Putin. At the same time, both Biden and Putin are well aware of Ankara's position and the possibility of our strikes in this region at any time," Erdogan said.
Asked whether a new operation of the Turkish armed forces is planned in the north of Syria and Iraq, Erdogan said that the operations of the Turkish army against terrorists in the region will continue.