Հայաստանում պատերազմական վիճակում 14 տոկոս տնտեսական աճ է գրանցվել, դուք ինչ եք արել․ Վաշաձեն՝ վարչապետին
Այսօր Վրաստանի խորհրդարանում հարցուպատասխանի ժամանակ վարչապետ Իրակլի  Ղարիբաշվիլիի ելույթից հետո ընդդիմադիր «Ռազմավարություն Աղմաշենեբելի» կուսակցության նախագահ Գիորգի Վաշաձեն քննադատելով իշխանությունների քաղաքականությունը, ասել է․ «Հայաստանում պատերազմական վիճակում 14 տոկոս տնտեսական աճ է գրանցվել, իսկ դուք ի՞նչ եք արել, քանի՞ տոկոսով եք տնտեսության աճը խթանել»։ Այս մասին գրում է aliq.ge-ն:
Նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի նախկին զինակիցն իր խոսքում ընդգծել է, թե Վրաստանում թոշակները և աշխատավարձերը բարձրացել են մինչև իշխանափոխությունը՝ 2012 թվականը։
«Մինչև 2012 թվական կենսաթոշակները բարձրացել են 10 անգամ, դուք քանի՞ անգամ եք բարձրացրել, գիտե՞ք թե որքան աշխատավարձ է ստանում զինծառայողը, գուցե ավելի քիչ քան ձեզ սուրճ եփողը։ Այժմ արդարադատության տներում 1000 լարի աշխատավարձ են ստանում, բայց այն կարող էր լիներ 3000-4000, եթե երկիրը դուք չղեկավարեիք», — ասել է պատգամավորը։

Во время войны в Армении был зафиксирован 14-процентный экономический рост, а что вы сделали? Вашадзе премьер-министру
После выступления премьер-министра Ираклия Гарибашвили сегодня на сессии вопросов и ответов в парламенте Грузии глава оппозиционной партии «Стратегия Агмашенебели» Георгий Вашадзе раскритиковал политику властей и сказал: «В состоянии войны в Армении был зафиксирован 14-процентный экономический рост, а что вы сделали? На сколько процентов вы стимулировали рост экономики?» Об этом пишет aliq.ge.
В своем выступлении бывший соратник экс-президента Михаила Саакашвили подчеркнул, что пенсии и зарплаты в Грузии выросли до смены власти в 2012 году.
"До 2012 года пенсии повысили в 10 раз. Во сколько раз вы их повысили при своем правлении? Вы знаете, сколько получает солдат, может даже меньше того, кто вам кофе варит?" Сейчас в домах юстиции получают зарплату в 1000 лари, но могло быть и 3000-4000, если бы не вы руководили страной", - сказал депутат.