Երևանի և Բաքվի խնդիրները շարունակում են մնալ ԱՄՆ ուշադրության կենտրոնում
ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակի առաջին տեղակալ Վեդանտ Պատելն այսօր տեղի ունեցած ճեպազրույցի ժամանակ պատասխանել է հարցին, թե ի՞նչ առաջընթաց կա Բաքվի և Երևանի ներկայացուցիչների հետագա հանդիպումների վերաբերյալ և կա՞ն արդյոք ժամկետներ։
«Ժամկետների մասին տեղեկություններ չունեմ։ Կարող եմ ասել, որ Պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի շարունակական մասնակցությունը Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղ ապագայի ապահովման գործում ԱՄՆ հանձնառության ուղղակի արդյունքն է։ Երևանի և Բաքվի խնդիրները շարունակում են մնալ ԱՄՆ ուշադրության կենտրոնում։
Ի վերջո, կարծում ենք, որ ուղիղ երկխոսությունն առանցքային է այս խնդրի լուծման համար, ուստի շարունակում ենք խորապես ներգրավված լինել այս գործընթացում»,- նշել է նա։

Vedant Patel, the first deputy spokesperson of the US State Department, answered the question during the briefing held today, what is the progress regarding the further meetings of the representatives of Baku and Yerevan, and are there any deadlines?
"I have no information about the deadlines. The continuous participation of Secretary of State Anthony Blinken in ensuring a peaceful future in the South Caucasus region is a direct result of the US commitment. The problems of Yerevan and Baku continue to be at the center of US attention.
After all, we believe that direct dialogue is key to solving this problem, so we continue to be deeply involved in this process," he noted.