«Թուրքիան կարող է վերանայել հարաբերությունները Սիրիայի և Եգիպտոսի հետ». Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը անդրադարձել է մի շարք արաբական պետությունների հետ Թուրքիայի կապերի վերականգնմանն ուղղված ջանքերին։
«Եգիպտոսի և Սիրիայի հետ Թուրքիայի հարաբերություններում հավերժական խնդիրներ և դժգոհություններ չեն կարող լինել։ Ճիշտ ժամանակին կարող է տեղի ունենալ հարաբերությունների գնահատում և վերաձևակերպում»,- ասել է Էրդողանը:
Թուրքիայի նախագահն ասել է, որ Անկարան կարող է վերանայել երկխոսությունն այն երկրների հետ, որոնց հետ հարաբերություններում դժվարություններ կան։ «Այս հարցը կարող է հատկապես արդիական դառնալ Թուրքիայում 2023 թվականի հունիսի ընտրություններից հետո»,- ասել է նախագահը։

"Turkey can review relations with Syria and Egypt." Erdogan
Turkish President Recep Erdogan referred to the efforts to restore Turkey's relations with several Arab states.
"There cannot be eternal problems and grievances in Turkey's relations with Egypt and Syria. At the right time, an evaluation and reformulation of relations can occur," Erdogan said.
The President of Turkey said that Ankara could review the dialogue with the countries with difficulties in relations. "This issue may become especially topical after the June 2023 elections in Turkey," the president said.