Լեհաստանի Լյուբլինյան շրջանի տարածքում հրթիռներ են ընկել
Վարչապետ Մորավեցկին Ազգային անվտանգության և պաշտպանության նախարարների խորհրդի արտահերթ նիստ է հրավիրում։
Պենտագոնը դեռ չի կարող հաստատել Լեհաստանում ռուսական հրթիռների ընկնելու մասին տեղեկությունը, հայտարարել է ռազմական գերատեսչության ներկայացուցիչ, գեներալ Պատրիկ Ռայդերը։ Նրա խոսքով՝ ԱՄՆ-ում այս հաղորդագրությունը լուրջ են ընդունում և ստուգում։
«Մենք շատ հստակ ասել ենք, որ պաշտպանելու ենք ՆԱՏՕ-ի տարածքի յուրաքանչյուր թիզը»,- ասել է գեներալը՝ մեկ անգամ ևս հավելելով, որ հրթիռների մասին լուրերը դեռ չեն հաստատվել։
ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը Լեհաստանում «ռուսական հրթիռների» ընկնելու մասին հայտարարությունը սադրանք է անվանել.  «Լեհական զլմ-ների պնդումները «ռուսական հրթիռների» ընկնելու մասին նպատակաուղղված սադրանք են։ Ռուսաստանը որևէ ռազմական ակտիվություն չի ցուցաբերել լեհ-ուկրաինական սահմանի ուղղությամբ»։

Rockets fell in the Lublin region of Poland
Prime Minister Moravetski convenes an extraordinary Council of Ministers of National Security and Defense meeting.
The Pentagon still cannot confirm the information about the fall of Russian missiles in Poland, said the representative of the military department, General Patrick Ryder. According to him, this message is taken seriously and checked in the USA.
"We have said very clearly that we will defend every inch of NATO territory," the general said, adding that the rumors about the missiles have not yet been confirmed.
The Ministry of Defense of the Russian Federation called the statement about the fall of "Russian missiles" in Poland a provocation. Russia has not shown any military activity toward the Polish-Ukrainian border.