Բայրամովն ու Աբդոլլահիանն անդրադարձել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին
Այսօր հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի միջև, հաղորդում է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Բայրամովն ու Աբդոլլահիանը քննարկել են երկկողմ օրակարգի արդիական հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը։
Կողմերն արձանագրել են, որ երկու երկրների միջև ստեղծված վերջին իրադարձությունները պետք է հարթել փոխադարձ երկխոսության և փոխըմբռնման շրջանակներում։
Այս առումով նշվել է Արտաքին գործերի նախարարությունների մամուլի քարտուղարների հարաբերությունների բարելավման անհրաժեշտությունը։

Bayramov and Abdollahian spoke about the situation in the region
The press service of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan reports that today, a telephone conversation between Azerbaijan's Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Iran's Foreign Minister Hossein Amir Abdollahian.
Bayramov and Abdollahian discussed topical issues of the bilateral agenda and the region's situation.
The parties noted that the recent events between the two countries should be resolved within the framework of mutual dialogue and mutual understanding.
In this regard, I mentioned the need to improve relations between the Ministries of Foreign Affairs' press secretaries.