Եկատերինբուրգում սոցիալական ֆորումին կմասնակցեն Հայաստանը, Նորվեգիան և Վրաստանը
Նոյեմբերի 16-17-ը Եկատերինբուրգում անցկացվող առաջին միջազգային սոցիալական ֆորումին կմասնակցի ավելի քան 7 հազար մարդ, այդ թվում՝ Հայաստանի, Նորվեգիայի, Վրաստանի, Ղրղզստանի և Ղազախստանի ներկայացուցիչները։
Այս մասին երկուշաբթի օրը, ըստ «ՏԱՍՍ»-ի, ասել է Սվերդլովսկի փոխնահանգապետ Պավել Կրեկովը՝ կայացած մամուլի ասուլիսում։
«Սոցիո» միջազգային ֆորումը կանցկացվի Եկատերինբուրգում՝ նոյեմբերի 16-17-ը։ Այն համախմբելու է սոցիալական քաղաքականության, առողջապահության, մշակույթի, սպորտի և կրթության ոլորտի առաջատարներին, սոցիալական ծառայության լավագույն փորձի նախաձեռնողներին՝ ուղղված մարդկային կյանքի որակի բարելավմանը:

Армения, Норвегия и Грузия примут участие в социальном форуме в Екатеринбурге
В первом международном социальном форуме, который пройдет в Екатеринбурге 16-17 ноября, примут участие более 7000 человек, в том числе представители Армении, Норвегии, Грузии, Кыргызстана и Казахстана.
Об этом, как сообщает ТАСС, заявил заместитель губернатора Свердловской области Павел Креков на пресс-конференции в понедельник.
Международный форум «Социо» пройдет в Екатеринбурге 16-17 ноября. В нем примут участие руководители социальной политики, здравоохранения, культуры, спорта и образования, инициаторы передового опыта социального служения, направленного на повышение качества жизни человека.