Եկատերինբուրգում սոցիալական ֆորումին կմասնակցեն Հայաստանը, Նորվեգիան և Վրաստանը
Նոյեմբերի 16-17-ը Եկատերինբուրգում անցկացվող առաջին միջազգային սոցիալական ֆորումին կմասնակցի ավելի քան 7 հազար մարդ, այդ թվում՝ Հայաստանի, Նորվեգիայի, Վրաստանի, Ղրղզստանի և Ղազախստանի ներկայացուցիչները։
Այս մասին երկուշաբթի օրը, ըստ «ՏԱՍՍ»-ի, ասել է Սվերդլովսկի փոխնահանգապետ Պավել Կրեկովը՝ կայացած մամուլի ասուլիսում։
«Սոցիո» միջազգային ֆորումը կանցկացվի Եկատերինբուրգում՝ նոյեմբերի 16-17-ը։ Այն համախմբելու է սոցիալական քաղաքականության, առողջապահության, մշակույթի, սպորտի և կրթության ոլորտի առաջատարներին, սոցիալական ծառայության լավագույն փորձի նախաձեռնողներին՝ ուղղված մարդկային կյանքի որակի բարելավմանը:

Armenia, Norway and Georgia will participate in the social forum in Yekaterinburg
More than 7,000 people, including representatives of Armenia, Norway, Georgia, Kyrgyzstan, and Kazakhstan, will participate in the first international social forum in Yekaterinburg on November 16-17.
According to TASS, Sverdlovsk deputy governor Pavel Krekov said this at a press conference on Monday.
"Socio" international forum will be held in Yekaterinburg on November 16-17. It will bring together leaders of social policy, healthcare, culture, sports, and education, initiators of best practices of social service to improve the quality of human life.