ԱՄՆ-ն պատժամիջոցներ է կիրառել 3 ընկերության նկատմամբ Հայաստանից, Թայվանից և Շվեյցարիայից
ԱՄՆ-ն պատժամիջոցներ է կիրառել միկրոչիպեր արտադրող ռուսական «PKK Milandr (Milandr)» ՓԲԸ-ի, ինչպես նաև Հայաստանից («Milur Electronics» ՍՊԸ), Թայվանից և Շվեյցարիայից հարակից երեք ընկերությունների նկատմամբ, ասված է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը գրավոր հայտարարության մեջ։
«Պետդեպարտամենտը ցուցակագրել է «PKK Milandr (Milandr)» ՓԲԸ-ն, քանի որ այն աշխատում է կամ աշխատել է ռուսական էլեկտրոնիկայի ոլորտում»,- ասված է հայտարարությունում։
Նշվում է, որ ԱՄՆ Ֆինանսների նախարարության սև ցուցակը համալրել են Հայաստանում գործող Milur Electronics LLC-ն, շվեյցարական  Milur SA-ն և թայվանական Sharp Edge Engineering Inc.-ը։

The USA has imposed sanctions on 3 companies from Armenia, Taiwan, and Switzerland
The US has imposed sanctions on the Russian microchip producer PKK Milandr (Milandr) CJSC, as well as three related companies from Armenia (Milur Electronics LLC), Taiwan, and Switzerland, US Secretary of State Anthony Blinken said in a written statement.
"The State Department has listed PKK Milandr (Milandr) CJSC because it works or has worked in the Russian electronics sector," the statement said.
It is noted that the blacklist of the US Ministry of Finance was completed by Milur Electronics LLC based in Armenia, Miller SA from Switzerland, and Sharp Edge Engineering Inc. from Taiwan.