ԵՄ-ն նոր պատժամիջոցներ է պատրաստում Իրանի դեմ
Եվրամիությունը պատրաստվում է նոր պատժամիջոցներ սահմանել Իրանի դեմ՝ ակտիվիստ Մահսա Ամինիի մահից հետո երկրում ընթացող բողոքի ցույցերին ուժային հակազդեցության պատճառով։
ԻԻՀ դեմ նոր պատժամիջոցները այսօր Բրյուսելում ԵՄ անդամ երկրների արտգործնախարարների հանդիպման օրակարգի հիմնական թեման է։
Բրյուսելը դեռ տեղեկատվություն չի հրապարակել այն մասին, թե ում վրա կարող են ազդել սահմանափակումները։ Սակայն նշվում է, որ պատժամիջոցների ցանկում կարող է ընդգրկվել մինչև 30 անձ և հաստատություն։
Հոկտեմբերի 17-ին ԵՄ-ն պատժամիջոցներ է սահմանել Իրանի 11 քաղաքացու և 4 կազմակերպության նկատմամբ՝ կապված Մահսա Ամինիի մահից հետո թափ առած բողոքի ցույցերի հետ։

The EU is preparing new sanctions against Iran
The European Union is preparing to impose new sanctions against Iran due to its violent response to protests in the country after the death of activist Mahsa Amini.
New sanctions against Iran are the main topic of the agenda of the meeting of foreign ministers of EU member states in Brussels today.
Brussels still needs to release information on who may be affected by the restrictions. However, it is noted that up to 30 persons and institutions can be included in the sanctions list.
On October 17, the EU imposed sanctions on 11 Iranian citizens and 4 organizations in connection with the protests that erupted after the death of Mahsa Amini.