«2023 թվականին Ադրբեջանի ռազմական ծախսերը ռեկորդային կլինեն։ Կարող եք հարցնել՝ ինչու, պատերազմն ավարտվեց, երկու տարի է անցել։ Պատասխանը շատ պարզ է. Հայաստանում ռևանշիստական ուժերը գլուխ են բարձրացնում, հայտնվում են ուժեր ու շրջանակներ, որոնք չեն ցանկանում հաշտվել պատերազմի ելքի հետ», - այդ մասին Շուշիում զինծառայողների առջև ելույթ ունենալով հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Սեպտեմբերի 13-14-ի գործողություններից հետո ադրբեջանական զինուժը տեղակայվել է ադրբեջանա-հայկական սահմանի հիմնական ռազմավարական բարձունքներում։ Հայաստանը պետք է լավ հասկանա, թե դա ինչ է նշանակում։
Այսօր այս ռազմավարական բարձունքներից տեսնում ենք Կապանը, Գորիսը։ Մենք Սև լճի ափին ենք։ Մեր աչքի առաջ է նաև Սևանա լիճը։ Այս ամենը իրականություն է»,- հավելել է Ալիևը։

"Azerbaijani armed forces are at the main strategic heights. Armenia should understand well what it means." Aliev
"In 2023, Azerbaijan's military expenses will be a record. You may ask why the war ended; two years have passed. The answer is straightforward. In Armenia, the revanchist forces are raising their heads; some forces and circles do not want to come to terms with the outcome of the war", said Azerbaijani President Ilham Aliyev in a speech before the soldiers in Shushi.
"After the operations of September 13-14, the Azerbaijani armed forces were deployed on the main strategic heights of the Azerbaijani-Armenian border. Armenia should understand well what it means.
Today, we can see Kapan, Goris from these strategic heights. We are on the shore of Black Lake. Lake Sevan is also in front of our eyes. All this is reality," Aliyev added.