«2023 թվականին Ադրբեջանի ռազմական ծախսերը ռեկորդային կլինեն։ Կարող եք հարցնել՝ ինչու, պատերազմն ավարտվեց, երկու տարի է անցել։ Պատասխանը շատ պարզ է. Հայաստանում ռևանշիստական ուժերը գլուխ են բարձրացնում, հայտնվում են ուժեր ու շրջանակներ, որոնք չեն ցանկանում հաշտվել պատերազմի ելքի հետ», - այդ մասին Շուշիում զինծառայողների առջև ելույթ ունենալով հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Սեպտեմբերի 13-14-ի գործողություններից հետո ադրբեջանական զինուժը տեղակայվել է ադրբեջանա-հայկական սահմանի հիմնական ռազմավարական բարձունքներում։ Հայաստանը պետք է լավ հասկանա, թե դա ինչ է նշանակում։
Այսօր այս ռազմավարական բարձունքներից տեսնում ենք Կապանը, Գորիսը։ Մենք Սև լճի ափին ենք։ Մեր աչքի առաջ է նաև Սևանա լիճը։ Այս ամենը իրականություն է»,- հավելել է Ալիևը։

«Азербайджанские вооруженные силы находятся на основных стратегических высотах. Армения должна хорошо понимать, что это значит». Алиев
«В 2023 году военные расходы Азербайджана будут рекордными. Вы спросите, почему, ведь война закончилась, прошло уже два года. Ответ очень простой. В Армении реваншистские силы поднимают голову, есть силы и круги, которые не хотят смириться с исходом войны", - сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев в своем выступлении перед солдатами в Шуши.
"После операций 13-14 сентября азербайджанские вооруженные силы были переброшены на основные стратегические высоты азербайджано-армянской границы. Армения должна хорошо понимать, что это значит.
Сегодня с этих стратегических высот мы можем увидеть Капан, Горис. Мы на берегу Черного озера. Озеро Севан тоже перед глазами. Все это реальность", - добавил Алиев.