«Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանային հանձնաժողովների հանդիպումը Բրյուսելում կառուցողական էր». ԵՄ պաշտոնյա
«Եվրամիությունը բարձր է գնահատել այն կառուցողական մթնոլորտը, որում նոյեմբերի 3-ին Բրյուսելում կայացել է Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանային հանձնաժողովների 3-րդ հանդիպումը». այս մասին հայտարարել է ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության մամուլի քարտուղար Նաբիլա Մասրալին։
«Եվրամիությունը բարձր է գնահատում նաև կողմերի պատրաստակամությունը՝ շարունակել աշխատանքը սահմանային խնդիրների լուծման և անվտանգության իրավիճակի բարելավման ուղղությամբ»,- ասված է ԵՄ տարածած հաղորդագրության մեջ։

"The meeting of the border commissions of Armenia and Azerbaijan in Brussels was constructive." EU official
Nabila Masrali, press secretary of the EU's foreign affairs and security policy, said, "The European Union highly appreciated the constructive atmosphere in which the 3rd meeting of the border commissions of Armenia and Azerbaijan was held on November 3 in Brussels."
"The European Union also highly appreciates the willingness of the parties to continue the work in the direction of solving border problems and improving the security situation," said the statement issued by the EU.