Խաղաղության պայմանագրի ստորագրման համար ՌԴ-ն կշարունակի միջնորդական ջանքերը. Մատվիենկո
ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն հայտարարել է, թե Ռուսաստանը կշարունակի միջնորդական ջանքերը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրման համար:
Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի հետ հանդիպմանը Մատվիենկոն ասել է. «Ռուսաստանը հանդես է եկել և հանդես է գալիս որպես միջնորդ և աջակցություն կցուցաբերի, որպեսզի երկու պետությունները հանգեն խաղաղության պայմանագրի ստորագրմանը»։
Նա հիշեցրել է «Վալդայ» ակումբում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի երեկվա ելույթը՝ շեշտելով. «Ե՛վ Հայաստանը, և՛ Ադրբեջանը պետք է սահմանի սահմանազատման և խնդրահարույց հարցերի վերաբերյալ լուծումներ գտնեն»։

President of the Federation Council of the Russian Federal Assembly, Valentina Matvienko, announced that Russia would continue mediation efforts to sign a peace treaty between Armenia and Azerbaijan.
Matvienko said at the meeting with the Speaker of the Parliament of Azerbaijan, Sahiba Gafarova. "Russia acted and acts as a mediator and will provide support so that the two states reach the signing of the peace treaty."
She recalled yesterday's Russian President Vladimir Putin's statement at the "Valday" club, stressing. "Both Armenia and Azerbaijan should find solutions regarding border delimitation and problematic issues."