ՀԱՊԿ-ը կքննարկի Երևանին համատեղ միջոցներով օգնություն ցուցաբերելու առաջարկները
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, թե ՀԱՊԿ խորհրդի արտահերթ նիստում անդամ պետությունների ղեկավարները կքննարկեն Հայաստանում ՀԱՊԿ առաքելության արդյունքները և Երևանին օգնության տրամադրումը։
Նրա խոսքով. «Ներկայումս մշակվում է առաջիկայում ՀԱՊԿ հերթական նիստ անցկացնելու հարցը։ Ենթադրվում է, որ առաջիկա նիստի ընթացքում անդամ պետությունների ղեկավարները տեսակոնֆերանսի ռեժիմով կքննարկեն ՀԱՊԿ առաքելության աշխատանքի արդյունքները և Երևանին համատեղ միջոցներով օգնություն ցուցաբերելու առաջարկները»։
Զախարովան հավելել է, որ որոշումների մասին ՀԱՊԿ քարտուղարության և ՌԴ ԱԳՆ-ի կողմից պաշտոնական տեղեկատվություն կտրամադրվի։
Իսկ թե կոնկրետ ի՞նչ օգնության մասին է խոսքը, Զախարովան չի հստակեցրել. «Այդ հարցը պետք է համաձայնեցվի և որոշում ընդունվի կոլեգիալ»։

The CSTO will consider proposals to assist Yerevan through joint means
The official representative of the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, announced that at the extraordinary session of the CSTO Council, the leaders of the member states would discuss the results of the CSTO mission in Armenia and the provision of aid to Yerevan.
According to her: "Currently, the issue of holding another session of the CSTO shortly is being worked out. It is assumed that during the upcoming session, the leaders of the member states will discuss the results of the CSTO mission's work and the proposals to assist Yerevan through joint means via video conference.
Zakharova added that the CSTO Secretariat and the Russian Foreign Ministry would provide official information about the decisions.
Zakharova did not specify precisely what kind of aid we were talking about. "That issue should be agreed upon and a decision taken collegially."