ՀԱՊԿ-ը կքննարկի Երևանին համատեղ միջոցներով օգնություն ցուցաբերելու առաջարկները
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, թե ՀԱՊԿ խորհրդի արտահերթ նիստում անդամ պետությունների ղեկավարները կքննարկեն Հայաստանում ՀԱՊԿ առաքելության արդյունքները և Երևանին օգնության տրամադրումը։
Նրա խոսքով. «Ներկայումս մշակվում է առաջիկայում ՀԱՊԿ հերթական նիստ անցկացնելու հարցը։ Ենթադրվում է, որ առաջիկա նիստի ընթացքում անդամ պետությունների ղեկավարները տեսակոնֆերանսի ռեժիմով կքննարկեն ՀԱՊԿ առաքելության աշխատանքի արդյունքները և Երևանին համատեղ միջոցներով օգնություն ցուցաբերելու առաջարկները»։
Զախարովան հավելել է, որ որոշումների մասին ՀԱՊԿ քարտուղարության և ՌԴ ԱԳՆ-ի կողմից պաշտոնական տեղեկատվություն կտրամադրվի։
Իսկ թե կոնկրետ ի՞նչ օգնության մասին է խոսքը, Զախարովան չի հստակեցրել. «Այդ հարցը պետք է համաձայնեցվի և որոշում ընդունվի կոլեգիալ»։

ОДКБ рассмотрит предложения по оказанию помощи Еревану совместными средствами
Официальный представитель МИД России Мария Захарова сообщила, что на внеочередном заседании Совета ОДКБ лидеры государств-членов обсудят итоги миссии ОДКБ в Армении и оказание помощи Еревану.
По ее словам: « В настоящее время прорабатывается вопрос о проведении в ближайшее время очередной сессии ОДКБ. Предполагается, что в ходе предстоящего заседания лидеры государств-членов обсудят итоги работы миссии ОДКБ и предложения по оказанию помощи Еревану совместными средствами в режиме видеоконференции .
Захарова добавила, что Секретариат ОДКБ и МИД России предоставят официальную информацию о принятых решениях.
Захарова не уточнила, о какой именно помощи идет речь. « Этот вопрос должен быть согласован и решение принято коллегиально ».