Ղրիմի կամրջի պայթյունի գործով կալանավորվածների թվում 3 հայ կա
Սիմֆերոպոլի շրջանային դատարանը կալանավորել է Ղրիմի կամրջի վրա ահաբեկչական գործողության քրեական գործով անցնող հինգ անձանց. հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»: Նշվում է, որ կասկածյալները դատարանի որոշմամբ կալանքի տակ կմնան առայժմ մինչև դեկտեմբերի 8-ը։ Դրանց թվում են Արտյոմ Ազատյանը, Գեորգի Ազատյանը, Ռոման Սոլոմկոն, Վլադիմիր Զլոբին, Արթուր Թերջանյանը:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 8-ին Ղրիմի կամրջի վրա բեռնատար է պայթել՝ փլուզելով ավտոմոբիլային ճանապարհի երկու թռիչքուղի։ Պայթյունից զոհվել էր չորս մարդ։
Ընդհանուր առմամբ՝ ՌԴ քննչական կոմիտեն հաստատել է պայթյունի 12 մասնակցի։ ԱԴԾ-ն հայտնել է ութ մարդու ձերբակալության մասին, որոնց թվում են հինգ ռուսաստանցի և Ուկրաինայի ու Հայաստանի երեք քաղաքացի:

There are 3 Armenians among those detained in the case of the Crimean bridge explosion
The Simferopol District Court detained five persons in the criminal case of the terrorist attack on the Crimean bridge. "Interfax" reports. According to the court's decision, the suspects will remain in custody until December 8. Among them are Artyom Azatyan, Georgi Azatyan, Roman Solomko, Vladimir Zlobin, Artur Terjanyan.
It should be noted that on October 8, a truck exploded on the bridge of Crimea, collapsing two runways of the highway. Four people were killed in the explosion.
In total, the Russian Investigative Committee confirmed 12 participants in the explosion. FSB announced the arrest of eight people, including five Russians and three citizens of Ukraine and Armenia.