Ղրիմի կամրջի պայթյունի գործով կալանավորվածների թվում 3 հայ կա
Սիմֆերոպոլի շրջանային դատարանը կալանավորել է Ղրիմի կամրջի վրա ահաբեկչական գործողության քրեական գործով անցնող հինգ անձանց. հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»: Նշվում է, որ կասկածյալները դատարանի որոշմամբ կալանքի տակ կմնան առայժմ մինչև դեկտեմբերի 8-ը։ Դրանց թվում են Արտյոմ Ազատյանը, Գեորգի Ազատյանը, Ռոման Սոլոմկոն, Վլադիմիր Զլոբին, Արթուր Թերջանյանը:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 8-ին Ղրիմի կամրջի վրա բեռնատար է պայթել՝ փլուզելով ավտոմոբիլային ճանապարհի երկու թռիչքուղի։ Պայթյունից զոհվել էր չորս մարդ։
Ընդհանուր առմամբ՝ ՌԴ քննչական կոմիտեն հաստատել է պայթյունի 12 մասնակցի։ ԱԴԾ-ն հայտնել է ութ մարդու ձերբակալության մասին, որոնց թվում են հինգ ռուսաստանցի և Ուկրաինայի ու Հայաստանի երեք քաղաքացի:

Среди задержанных по делу о взрыве Крымского моста трое армян
Симферопольский районный суд задержал пять человек по уголовному делу о теракте на Крымском мосту. Об этом сообщает «Интерфакс». Отмечается, что по решению суда подозреваемые останутся под стражей до 8 декабря. Среди них Артем Азатян, Георгий Азатян, Роман Соломко, Владимир Злобин, Артур Терджанян.
Напомним, 8 октября на Крымском мосту взорвался грузовик, обрушив две полосы трассы. В результате взрыва погибли четыре человека.
Всего Следственный комитет России подтвердил 12 участников взрыва. ФСБ сообщила о задержании восьми человек, в том числе пятерых россиян и трех граждан Украины и Армении.