Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ողջունել է ռուս-հայկական 9-րդ միջտարածաշրջանային համաժողովի մասնակիցներին՝ նշելով, որ ՌԴ-ն և Հայաստանը համագործակցության մեծ փորձ են կուտակել տարբեր ուղղություններով: Ուղերձը հրապարակվել է Կրեմլի կայքում: Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային համաժողովը տեղի է ունենում երկուշաբթի՝ Երևանում:
«Այս տարի մեր երկրները նշում են դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը և բարեկամության, համագործակցության և փոխօգնության պայմանագրի 25-ամյակը։ Կարևոր է, որ անցած ժամանակահատվածում Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև կառուցողական համագործակցության մեծ փորձ է կուտակվել ամենատարբեր ուղղություններով, իսկ երկկողմ կապերը դուրս են բերվել բարձր դաշնակցային մակարդակի»,-ասված է Պուտինի հաղորդագրության մեջ։
Հիշեցնենք, որ ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկն Երևան է ժամանել՝ մասնակցելու ռուս-հայկական միջտարածաշրջանային համաժողովին, որի նպատակն է զարգացնել երկու երկրների համագործակցությունը։
«Մենք լուծելու ենք կոնկրետ տնտեսական խնդիրներ, այլ ոչ թե լավ բառեր արտասանելու», - ասել է Օվերչուկը։

Путин обратился к участникам армяно-российской межрегиональной конференции
Президент России Владимир Путин приветствовал участников 9-й российско-армянской межрегиональной конференции, отметив, что Россия и Армения накопили большой опыт сотрудничества по различным направлениям. Сообщение опубликовано на сайте Кремля. В понедельник в Ереване проходит армяно-российская межрегиональная конференция.
«В этом году наши страны отмечают 30-летие установления дипломатических отношений и 25-летие Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи. Важно, что за истекший период накоплен большой опыт конструктивного взаимодействия России и Армении по различным направлениям, двусторонние связи выведены на высокий союзнический уровень", - говорится в послании Путина.
Напомним, вице-премьер РФ Алексей Оверчук прибыл в Ереван для участия в российско-армянском межрегиональном форуме, целью которого является развитие сотрудничества между двумя странами.
"Мы будем решать конкретные экономические задачи, а не комплиментами обмениваться", - сказал Оверчук.