«Ադրբեջանն ավարտել է «ռազմական գործողությունը» Հայաստանի հետ սահմանին». Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի նախագահից տեղեկություն է ստացել Հայաստանի հետ սահմանին «ռազմական գործողության» ավարտի մասին։
«Մեր ցանկությունն է հաջողությամբ ավարտին հասցնել կարգավորման գործընթացները, ընդմիշտ ապահովել տարածաշրջանային խաղաղություն ու կայունություն»,- ընդգծել է նա։
Էրդողանը հավելել է, որ Հայաստանը «պետք է գործի իր պարտավորություններին համապատասխան»։
«Զանգեզուրի միջանցքը» պետք է գործի, և Երևանը պետք է ձգտի տարածաշրջանում խաղաղության և համագործակցության»,- ասել է Թուրքիայի նախագահը։
Նա Պուտինի հետ Սամարղանդում կայացած հանդիպումն անվանել է արդյունավետ և ասել, որ հույս ունի «լավ արդյունքների»։

«Азербайджан завершил «военную операцию» на границе с Арменией». Эрдоган
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган сообщил, что получил информацию от президента Азербайджана об окончании «военной операции» на границе с Арменией.
«Наше стремление — успешно завершить процессы урегулирования, навсегда обеспечить региональный мир и стабильность», — подчеркнул он.
Эрдоган добавил, что Армения «должна действовать в соответствии со своими обязательствами».
"Зангезурский коридор" должен быть задействован, и Ереван должен стремиться к миру и сотрудничеству в регионе", - сказал президент Турции.
Он назвал встречу с Путиным в Самарканде продуктивной и сказал, что надеется на "хорошие результаты".