Պուտինը հեռախոսազրույց կունենա Փաշինյանի հետ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երկուշաբթի օրը հեռախոսազրույց կունենա Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Այսօր շատ կարևոր օր է Ռուսաստանի և Հայաստանի համար։ 25 տարի առաջ երկու երկրների միջև ստորագրվել է Բարեկամության պայմանագիր։ Այսօր՝ օրվա երկրորդ կեսին, նախագահ Պուտինն այդ կապակցությամբ հեռախոսազրույց կունենա Փաշինյանի հետ»,- ասել է Պեսկովը:
Նա հավելել է, որ երկու կողմերն էլ շեշտում են այդ փաստաթղթի կարևորությունը երկկողմ հարաբերությունների համար, և դա լավ հնարավորություն կլինի՝ ընթացիկ հարցերը քննարկելու առումով:

Путин проведет телефонный разговор с Пашиняном
Президент России Владимир Путин в понедельник проведет телефонный разговор с премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Об этом журналистам сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«Сегодня очень важный день для России и Армении. 25 лет назад между двумя странами был подписан договор о дружбе. Сегодня во второй половине дня состоится телефонный разговор президента Путина с Пашиняном по этому поводу ", - сказал Песков.
Он добавил, что обе стороны подчеркивают важность документа для двусторонних отношений, и это станет хорошей возможностью для обсуждения текущих вопросов.