Պուտինը հեռախոսազրույց կունենա Փաշինյանի հետ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երկուշաբթի օրը հեռախոսազրույց կունենա Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Այսօր շատ կարևոր օր է Ռուսաստանի և Հայաստանի համար։ 25 տարի առաջ երկու երկրների միջև ստորագրվել է Բարեկամության պայմանագիր։ Այսօր՝ օրվա երկրորդ կեսին, նախագահ Պուտինն այդ կապակցությամբ հեռախոսազրույց կունենա Փաշինյանի հետ»,- ասել է Պեսկովը:
Նա հավելել է, որ երկու կողմերն էլ շեշտում են այդ փաստաթղթի կարևորությունը երկկողմ հարաբերությունների համար, և դա լավ հնարավորություն կլինի՝ ընթացիկ հարցերը քննարկելու առումով:

Putin will have a telephone conversation with Pashinyan
Russian President Vladimir Putin will have a phone conversation with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Monday. Dmitry Peskov, the Russian president's press secretary, informed the journalists about this.
"Today is an important day for Russia and Armenia. Twenty-five years ago, a friendship treaty was signed between the two countries. In the second half of the day, President Putin will have a telephone conversation with Pashinyan in this regard," said Peskov.
He added that both sides emphasize the document's importance for bilateral relations, which will be an excellent opportunity to discuss current issues.