Պուտինն ու Փաշինյանը հեռախոսազրույց են ունեցել
Ինչպես հաղորդում է ՌԴ նախագահի պաշտոնական կայքը, հայկական կողմի նախաձեռնությամբ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
«Շարունակվել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի քննարկումը։ Վերահաստատվել է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի ու նոյեմբերի 26-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացման կարևորությունը: Ընդ որում, ընդգծվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմի դերը տարածաշրջանում կայունության ապահովման գործում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Անդրադարձ է կատարվել Ռուսաստանի և Հայաստանի ռազմավարական գործընկերության ու դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման որոշ արդիական թեմաների:

Путин и Пашинян провели телефонный разговор
Как сообщает официальный сайт президента России, по инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор Владимира Путина с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
"Обсуждение ситуации вокруг Нагорного Карабаха продолжилось. Подтверждена важность последовательной реализации трехсторонних договоренностей лидеров России, Армении и Азербайджана от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года. При этом подчеркнута роль российских миротворческих сил в обеспечении стабильности в регионе», — говорится в сообщении.
Были затронуты некоторые актуальные темы дальнейшего развития отношений стратегического партнерства и союзничества между Россией и Арменией.