Պուտինն ու Փաշինյանը հեռախոսազրույց են ունեցել
Ինչպես հաղորդում է ՌԴ նախագահի պաշտոնական կայքը, հայկական կողմի նախաձեռնությամբ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
«Շարունակվել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի քննարկումը։ Վերահաստատվել է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի ու նոյեմբերի 26-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացման կարևորությունը: Ընդ որում, ընդգծվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմի դերը տարածաշրջանում կայունության ապահովման գործում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Անդրադարձ է կատարվել Ռուսաստանի և Հայաստանի ռազմավարական գործընկերության ու դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման որոշ արդիական թեմաների:

As reported by the official website of the Russian President, Vladimir Putin had a telephone conversation with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan at the initiative of the Armenian side.
"The discussion of the situation around Nagorno Karabakh continued. The importance of the consistent implementation of the tripartite agreements of the leaders of Russia, Armenia, and Azerbaijan on November 9, 2020, January 11, and November 26, 2021, was reaffirmed. At the same time, the role of the Russian peacekeeping troops in ensuring regional stability was emphasized," the message says.
Reflection was made on further developing strategic partnership and alliance relations between Russia and Armenia.