Պուտինը Փաշինյանի հետ կքննարկի ԼՂ-ում իրավիճակի կարգավորումը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ապրիլի 19-ին Մոսկվայում կհանդիպի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, ինչի մասին հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքը: Նախատեսվում է քննարկել ռուս-հայկական ռազմավարական գործընկերության և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման արդիական հարցեր։
Կքննարկվի նաև Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, 2021 թվականի հունվարի 11-ին և նոյեմբերի 26-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարումը, ներառյալ՝ տարածաշրջանում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնման միջոցառումները։

Путин обсудит с Пашиняном урегулирование ситуации в Нагорном Карабахе
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретится с президентом России Владимиром Путиным в Москве 19 апреля, сообщается на официальном сайте Кремля. Планируется обсудить актуальные вопросы дальнейшего развития российско-армянского стратегического партнерства и союзнических отношений.
Будет обсуждено выполнение договоренностей, достигнутых 9 ноября 2020 года, 11 января, 26 ноября 2021 года между Нагорным Карабахом, лидерами России, Армении и Азербайджана, в том числе меры по восстановлению экономических и транспортных связей в регионе.