ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը սոցցանցի իր էջում գրել է.
«Մեծ պատասխանատվությամբ արձանագրում եմ, որ «Առաջարկ Հայաստանին» նախագիծն այս տարի սկսեց իր ոգևորիչ ճամփորդությունը մեր երկրի քաղաքներով ու գյուղերով, սփյուռքի համայնքներով։
Մարդիկ ընդունեցին, որ այն իրենց համար է, իրենց մասին և, որ դրա հիմնական արժեքը հենց իրենց անմիջական մասնակցությունն է։
Ստացվել են հազարավոր հետաքրքիր առաջարկներ՝ Հայաստանի բոլոր քաղաքներից ու գյուղերից, բոլոր ոլորտներից, սոցիալական շերտերից։ Այդ առաջարկները կարող ենք ամբողջացնել հետևյալ առանցքային կետերով.
1. Ներքին համերաշխություն
2. Իրական խաղաղություն
3. Խեղճության մերժում
4. Նոր մարդիկ, նոր գաղափարներ, նոր օդ
5. Վերկուսակցական թիմ, ընդունակների իշխանություն
6. Արդար բարքեր, արդար պետություն
7. Տնտեսական խոշոր, հուսալի նախագծեր
8. Պաշտպանված բիզնես
9. Գյուղի վստահ զարգացում
10. Առողջ սերունդ
11. Համատեղ՝ անզիջում պայքար չարիքի՝ թմրամոլության դեմ
Նոր տարվա առաջին իսկ օրերից սկսվելու է նոր առաջարկների մշակումն ու հրապարակումը. առաջարկներ, որոնց իրականացումն էապես փոխելու է մեր երկրի մթնոլորտը և մեր քաղաքացիների բարեկեցության որակը։
Սիրելի´ հայրենակիցներ, Մենք դժվար տարի ունեցանք։
Այս տարի ևս բոլորիս մտքերում գերության մեջ գտնվող մեր արժանապատիվ հայրենակիցներն էին, որոնք, ցավոք, դեռևս չեն վերադարձել տուն։ Մենք ամեն վայրկյան պարտավոր ենք հիշել նրանց մասին, որպեսզի նրանց ազատությունն իրականություն դառնա։
Այս տարի ևս մեկ դժվար տարի էր Արցախի մեր հայրենակիցների համար, և մենք ամեն կերպ փորձել ենք աջակցել նրանց խնդիրների լուծմանը։ Աջակցությունն անպայման շարունակվելու է գալիք տարի։
Վստահ եմ, որ իր ավանդույթների ամրության և իր վեհության շնորհիվ մեր եկեղեցին կհաղթահարի դժվար փուլը և կշարունակի լինել աշխարհասփյուռ հայությանը միավորող կարևորագույն կենտրոն։
Ես ուզում եմ, որպես հաջորդ տարվա համար մեծագույն ցանկություն, մեզ մաղթել ներքին խաղաղություն և հանրային համերաշխություն։ Մեր հայրենիքը հարվածներ արդեն շատ է ստացել, և կարևոր է համախմբել ֆիզիկական և հոգևոր մեր բոլոր ուժերը՝ Նոր տարում մեր երկրի վերածննդի և վերակառուցման սկիզբը դնելու համար։
Հավատով մեր ապագայի հանդեպ, վստահությամբ մեր երկրի անվտանգության հեռանկարի հանդեպ, հույսով` մեր միասնականության ու համերաշխության հանդեպ, և երազանքով՝ ամուր ու բարգավաճ պետության։

Председатель ППА (Партии «Процветающая Армения») Гагик Царукян написал на своей странице в соцсети:
«С большой ответственностью констатирую, что проект "Предложение Армении" в этом году начал свое воодушевляющее путешествие по городам и селам нашей страны, общинам диаспоры.
Люди приняли, что это для них, про них, и что основная ценность проекта — именно в их непосредственном участии.
Поступили тысячи интересных предложений из всех городов и сел Армении, из всех сфер и социальных слоев. Эти предложения мы можем обобщить по следующим ключевым пунктам:
Внутренняя солидарность
Реальный мир
Отказ от нищеты
Новые люди, новые идеи, новый воздух
Надпартийная команда, власть способных
Справедливые нравы, справедливое государство
Крупные, надежные экономические проекты
Защищенный бизнес
Уверенное развитие села
Здоровое поколение
Совместная, бескомпромиссная борьба против зла — наркомании
С первых же дней нового года начнется разработка и публикация новых предложений; предложений, реализация которых существенно изменит атмосферу в нашей стране и качество благосостояния наших граждан.
Дорогие соотечественники, у нас был трудный год.
В этом году в мыслях каждого из нас снова были наши достойные соотечественники, находящиеся в плену, которые, к сожалению, до сих пор не вернулись домой. Мы обязаны помнить о них каждую секунду, чтобы их свобода стала реальностью.
Этот год стал еще одним трудным годом для наших соотечественников из Арцаха, и мы всеми силами старались содействовать решению их проблем. Поддержка обязательно продолжится и в наступающем году. Я уверен, что благодаря прочности своих традиций и своему величию наша церковь преодолеет трудный этап и продолжит быть важнейшим центром, объединяющим армянство всего мира.
В качестве величайшего пожелания на следующий год я хочу пожелать нам внутреннего мира и общественного согласия. Наша родина уже получила много ударов, и важно объединить все наши физические и духовные силы, чтобы в Новом году положить начало возрождению и реконструкции нашей страны.
С верой в наше будущее, с уверенностью в перспективе безопасности нашей страны, с надеждой на наше единство и солидарность и с мечтой о сильном и процветающем государстве.