Բայց իրենք նախկինների հետ կապ չունեն․ Ռուբինյան
«2008թ․ մարտի 1-ին, երբ Երևանի կենտրոնում բանակը հանվեց ժողովրդի դեմ և սպանվեց 10 մարդ, ռուսաստանցի բիզնեսմենի հարազատ եղբայր Կարեն Կարապետյանը (չշփոթել մեկ այլ ռուսաստանցի բիզնեսմենի հետ) իշխող ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարն էր, իսկ այդ արյունալի իրադարձությունների արդյունքում և դրանցից ուղիղ 6 ամիս անց նշանակվեց «նախագահ» Սերժ Սարգսյանի աշխատակազմի ղեկավար:
Բայց իրենք նախկինների հետ կապ չունեն: Ոչ մի կապ ո՛չ նախկինների, ո՛չ օտարերկրյա կապիտալի ու շահերի հետ: Կապ միայն Աստծո հետ:
Նկարում Մարտի 1-ի զոհերին նվիրված հուշարձանն է, որը խորհրդանշում է բիրտ չարիքի հարձակումը լույսի դեմ»։

But they have nothing to do with the former ones. Rubinyan
“On March 1, 2008, when the army was deployed against the people in the center of Yerevan and 10 people were killed, the Russian businessman’s brother Karen Karapetyan (not to be confused with another Russian businessman) was the head of the ruling Republican Party faction, and as a result of those bloody events and exactly 6 months after them, he was appointed the chief of staff of “president” Serzh Sargsyan.
But they have nothing to do with the former. No connection with either the former or foreign capital and interests. Connection only with God.
In the picture is the monument dedicated to the victims of March 1, which symbolizes the attack of brutal evil against the light.”