ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է.
«Գծապատկերում ներկայացված են ՀՀ պետական բյուջեից հատկացումները սոցիալական նպաստների և կենսաթոշակների գծով 2015-2026թթ.։
- 2024 թվականին սոցիալական ուղղությամբ ծախսերն առաջին անգամ գերազանցել են 1 տրիլիոն դրամը։
- Այս տարվա համար, բյուջեի ճշտված տարեկան պլանով, նախատեսվում է ծախսել 1.1 տրիլիոն դրամ:
- 2026թ. պետական բյուջեի նախագծով նախատեսվում է սոցիալական նպաստների և կենսաթոշակների ծախսերին հատկացնել մոտ 1.3 տրիլիոն դրամ։
- 2018 թվականի հեղափոխությունից հետո սոցիալական ուղղությամբ ծախսերը եռապատկվել են։
Այն մարդիկ, որոնք առավոտից երեկո հայտարարում են, թե սոցիալական ուղղությամբ ոչինչ չի արվել այս տարիների ընթացքում, ճիշտ կանեն ծանոթանան ոչ միայն վերջին տարիների դինամիկային, այլ մինչեւ 2018 թվականի տվյալներին»։

Babken Tunyan, Deputy Chairman of the NA Standing Committee on Economic Affairs, wrote on his Facebook page:
“The chart shows the allocations from the RA state budget for social benefits and pensions in 2015-2026.
- In 2024, social expenditures exceeded 1 trillion drams for the first time.
- For this year, according to the revised annual budget plan, it is planned to spend 1.1 trillion drams.
- The draft state budget for 2026 plans to allocate about 1.3 trillion drams for social benefits and pensions.
- Following the 2018 revolution, social expenditures have more than tripled.
Those people who declare from morning to night that nothing has been done in the social direction during these years would do well to familiarize themselves not only with the dynamics of recent years, but also with the data up to 2018.”