Հիմա Հանրայինի եթերից «կողկողում եք», թե՝ նոյեմբերի 9-ի փաստաթուղթը լավն էր. Աթանեսյան
«Երբ 2020-21 թվականներին, 2022-ի փետրվարին Ստեփանակերտում բաց և խորհրդապահական խողովակներով ասում էինք, որ քաղաքական կլոունադայի փոխարեն պետք է «ատամներով կառչել» նոյեմբերի 9-ին փաստաթղթին, հստակեցնել, քարտեզագրել շփման նոր գծի, Լաչինի միջանցքի ֆիզիկա-աշխարհագրական պարամետրերը, քննարկել իշխանության մարմինների պահպանման կամ օպտիմալացման, ԼՂ և նրա շուրջ ապառազմականացման, Պաշտպանության բանակի, նրա սպառազինվածության և գործառույթների օպտիմալացման հետ կապված հարցերը, չխուսափել Բաքվի հետ որեւէ շփումից, մեզ անվանում էիք «թրքահաճո հայրենադավ-նիկոլական»:
Հիմա Հանրայինի եթերից «կողկողում եք», թե բա նոյեմբերի 9-ի փաստաթուղթը լավն էր, որովհետև այնտեղ Արցախը կար: Իսկ նոյեմբերի 10-ի գիշերը չէի՞ք հասկացել, որ Արցախը կա, ինչու՞ էիք Երևանում կառավարության շենքն ավիրում, վարչապետի ամառանոց ներխուժում, ԱԺ նախագահի դեմ մահափորձ կազմակերպում, իսկ Ստեփանակերտում հրդեհում Արայիկ Հարությանյանին «պատկանող» հանրախանութը, մի քանի ժամ անց էլ խորհրդարանի երեք՝ ՀՅԴ, «Արդարություն» և «Ժողովրդավարություն» խմբակցություններով որպես «Նիկոլի դրածոյի» պահանջում նրա հրաժարականը: Չգիտեի՞ք, որ դա Արցախը կորցնելու ամենաուղիղ ճանապարհն է»:

Vahram Atanesyan, a former member of the Supreme Council of Armenia and the National Assembly of the Republic of Armenia, wrote on his page:
"When in 2020-21, in February 2022 in Stepanakert, we said openly and confidentially that instead of political clowning, we should "cling to the document of November 9 with our teeth", clarify, map the physical and geographical parameters of the new line of contact, the Lachin corridor, discuss issues related to the preservation or optimization of government bodies, the demilitarization of Nagorno-Karabakh and its surroundings, the optimization of the Defense Army, its armament and functions, and not avoid any contact with Baku, you called us "Turkish-patriotic-Nicolaanists".
Now you are "scolding" on the Public TV channel, saying the November 9 document was good because Artsakh was there. "And on the night of November 10, didn't you understand that Artsakh exists? Why were you destroying the government building in Yerevan, breaking into the Prime Minister's summer residence, organizing an assassination attempt on the NA Speaker, and setting fire to the department store "belonging" to Arayik Harutyunyan in Stepanakert? A few hours later, with the three parliamentary factions of the ARF, "Justice" and "Democracy", demanding his resignation as "Nikoli's puppet". Didn't you know that this is the most direct way to lose Artsakh?"