Ցնցված եմ Վալոդյա Գրիգորյանի և ոստիկանի սպանության լուրից. Ռուբինյան
ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը սոցցանցի իր էջում անդրադարձել է Մերձավանում տեղի ունեցած կրակոցներին, որի հետևանքով սպանվել են Փարաքարի համայնքապետն ու ևս մեկ անձ:
«Ցնցված եմ Փարաքար համայնքի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանի և ոստիկանի սպանության լուրից: Ցավակցում եմ զոհվածների հարազատներին:
Հանցագործները պետք է արագ բացահայտվեն և պատժվեն»,- գրել է Ռուբինյանը:
Մերձավանի կրակոցների և սպանությունների դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել:
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 23-ին՝ ժամը 23.52-ին, ՆԳՆ ոստիկանություն ահազանգ էր ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Մերձավան բնակավայրի Երևանյան խճուղում կրակոցներ են հնչել։ Սպանվել են Փարաքարի համայնքապետն ու ևս մեկ անձ: Մեկ անձ վիրավոր է:

Заместитель председателя НС Рубен Рубинян на своей странице в соцсетях прокомментировал стрельбу в Мердзаване, в результате которой были убиты мэр Паракара и ещё один человек:
«Шокирован известием об убийстве мэра Паракара Валодя Григоряна и полицейского. Выражаю соболезнования родственникам погибших.
Преступники должны быть быстро найдены и наказаны», — написал Рубинян.
По факту стрельбы и убийств в Мердзаване возбуждено уголовное дело.
Напомним, что поступил звонок в полицию МВД о том, что в населённом пункте Мердзаван Армавирской области на Ереванском шоссе раздались выстрелы. Были убиты мэр Паракара и ещё один человек. Один человек получил ранения.