Ամեն ինչ այդքան էլ սև ու սպիտակ չի լինում. Իոաննիսյան
«Իսկ կարո՞ղ է՝ դավաճանության գործով անցնող ԱԳՆ աշխատակից աղջիկը անգամ չգիտեր, որ իր զուգընկերը ադրբեջանցիների վրա է աշխատում:
Իսկ կարո՞ղ է՝ այդ աղջիկը չտրվեր զուգընկերոջ հետ սեքսի կադրերը հրապարակելու (ծնողներին ուղարկելու)՝ ադրբեջանցիքի ենթադրյալ շանտաժին, եթե մեր հասարակությունը այդքան հիվանդագին չվերաբերեր սեքսին:
Իսկ կարո՞ղ է՝ այս ամենը չլիներ, եթե ԱԳՆ-ում կադրերի հետ աշխատել իմանային, ու լիներ օտարերկրյա ռոմանտիկ կապերի մասին հայտնելու կարգ:
Իսկ կարո՞ղ է՝ այդ աղջկան ևս վերջը արդարացնեն, ինչպես դավաճանությունների գործերով անցնող բազմաթիվ այլ «սկանդալային» ձերբակալությունների հերոսների:
Հ.Գ. Այո, տեսականորեն նաև հնարավոր է, որ այդ աղջիկը լավ էլ գիտակցված ու ցանկանալով գաղտնիքներ է վաճառել: Բայց փորձս հուշում է, որ ամեն ինչ այդքան էլ սև ու սպիտակ չի լինում:

The head of the “Union of Informed Citizens” organization, Daniel Ioannisyan, wrote on his Facebook page:
“And could it be that the girl, an employee of the Foreign Ministry, who is being investigated for treason, did not even know that her partner was working on Azerbaijanis?
And could it be that the girl would not have given in to the alleged blackmail of the Azerbaijani to publish (send to her parents) the footage of sex with her partner, if our society did not treat sex so morbidly?
And could all this not have been prevented if the Foreign Ministry had known how to work with personnel and had a procedure in place for reporting foreign romantic relationships?
And could it be that this girl will also be acquitted in the end, like the heroes of numerous other “scandalous” arrests in connection with treason cases?
P.S. Yes, it is also possible that this girl knowingly and willingly sold secrets. But my experience suggests that not everything is so black and white."