Նաթանյահուի խոսքը հաստատ «օդի տատանում չէ». Աթանեսյան
«Իբր Իսրայելը հայոց ցեղասպանությունը ճանաչեց, ոմանք էլ դա արդեն «սրբապղծություն» են համարում: Մեկն ասում է՝ Նաթանյահուն ինքը ցեղասպան է, մյուսը՝ փայլում ամենագիտությամբ, թե բա՝ մոռացե՞լ եք, Իսրայելն Ադրբեջանի զենքի մատակարարն է:
Ադրբեջանին ամենաշատ սպառազինություն վաճառել է Ռուսաստանը: Երկրորդ, եթե քաջություն ունեք, ասացեք, որ Իսրայելից Ադրբեջան մեկ ԱԹՍ իսկ չէր մտնի, եթե Միացյալ Նահանգները դեմ լիներ: Իսկ որ Նաթանյահուն «ցեղասպան է», մեկ էլ Թուրքիայի ԱԳՆ-ն է ասել՝ ի պատասխան հայոց ցեղասպանությունը անձամբ ճանաչելու մասին նրա հայտարարության:
Այնպես որ, Նաթանյահուի խոսքը հաստատ «օդի տատանում չէ»: Իսկ որ Հայաստանի և Իսրայելի հարաբերությունների բարենորոգումը հրամայական է, երկու կարծիք լինել չի կարող»:

Netanyahu's words are definitely "not a fluke in the air". Atanesyan
"As if Israel recognized the Armenian Genocide, some already consider it 'blasphemy'. One says that Netanyahu himself is a genocidal person, another that he shines with omniscience, or have you forgotten that Israel is the supplier of weapons to Azerbaijan?
Russia sold the most weapons to Azerbaijan. Secondly, if you have the courage, say that not a single drone from Israel would have entered Azerbaijan if the United States were against it. And that Netanyahu is a "genocide", another thing was said by the Turkish Foreign Ministry in response to his statement about personally recognizing the Armenian Genocide.
So, Netanyahu's words are definitely "not a fluke". And that the improvement of relations between Armenia and Israel is imperative, there can be no two opinions."