Հրետանային արկեր արտադրվելու են, որքան էլ դա չուզենան ադրբեջանցիները, ռուսները և իրենց հայ գործակալները
«Արարատում բացված GTB մետաղաձուլարանը (որը շուտով հրետանային արկեր է արտադրելու), որպես մետաղի ջարդոն, ադրբեջանական չկրակած հակատանկային արկ են հանձնել, որը, բարեբախտաբար, հայտնաբերվել ու վնասազերծվել է (հակառակ դեպքում ներսում պայթելու էր)։
Սա հենց այն գործարանն է, որի կառուցման փուլում ադրբեջանցիները պարբերաբար կրակում էին շինարարների վրա։ Գործարանը հայ-ամերիկյան է, շատ մեծ նշանակություն ունի Հայաստանի համար, ու ադրբեջանցիներն ու ռուսները, մեղմ ասած, երջանիկ չեն դրա գոյությամբ։
Խիստ կարևոր է, որ այդ գործարանի նման կարևոր ռազմավարական օբյեկտների անվտանգությունը պատշաճ ապահովվի, դրանց դեմ ոտնձգությունները բացահայտվեն, քանի որ էական հավանականությամբ (և պարզ տրամաբանությամբ) դրանց հետևում օտարերկրյա ուժեր են կանգնած։
Հայաստանում հրետանային արկեր արտադրվելու են, որքան էլ դա չուզենան ադրբեջանցիները, ռուսները ու իրենց հայ գործակալները։ Ոչ ինֆորմացիոն պայքարով են տապալելու այդ արկերի արտադրությունը  (տես Քոչարյանի հարցազրույցը), ոչ էլ սենց դիվերսիաներով»։

Artillery shells will be produced, no matter how much the Azerbaijanis, Russians, and their Armenian agents don't want them
Daniel Ioannisyan, the head of the "Union of Informed Citizens" organization, wrote on his Facebook page:
"The GTB metal foundry opened in Ararat (which will soon produce artillery shells), handed over an unfired Azerbaijani anti-tank shell as scrap metal, which, fortunately, was found and neutralized (otherwise it would have exploded inside).
This is the very factory, during the construction of which the Azerbaijanis regularly shot at the builders. The factory is Armenian-American, has great importance for Armenia, and the Azerbaijanis and Russians, to put it mildly, are not happy with its existence.
The security of such critical strategic facilities as this factory is ensured correctly, and any encroachments against them must be revealed, since, with a significant probability (and by simple logic), foreign forces are likely behind them.
"Artillery shells will be produced in Armenia, no matter how much the Azerbaijanis, the Russians, and their Armenian agents do not want it. They will not thwart the production of these shells through information warfare (see Kocharyan's interview), nor through such sabotage."