Կարելի էր հայկական բանակի զինանոցն ԱԹՍ-երով համալրել մինչև 2018թ․. Աթանեսյան
«Նախկին իշխանության ներկայացուցիչներից մեկն ասում է, որ եթե 2018թ. իշխանափոխություն տեղի չունենար, բանակը մինչև 2020թ. ստանալու էր 2500 ԱԹՍ:
Նախ, ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում հակառակորդն առաջին անգամ ԱԹՍ կիրառել է 2014թ. ամռանը: Եվ կարելի էր հայկական բանակի զինանոցն ԱԹՍ-երով համալրել մինչեւ 2018թ․:
Երկորդ, խոսքն ի՞նչ ԱԹՍ-երի մասին է, ո՞ր երկրի արտադրության: Միայն չասեն՝ ռուսական: ՌԴ-ն առաջին հարվածային ԱԹՍ-երի սերիական արտադրություն սկսել է 2023թ.: Իսրայելը և Թուրքիան Հայաստանին հաստատ ԱԹՍ չէին վաճառի: Վաճառեին էլ՝ չէինք կարող վճարել, որովհետև իսրայելական մեկ ԱԹՍ-ի գինն սկսվում է 4,4 միլիոն դոլարից: Բազմապատկեք 2500-ով և տեսեք՝ ինչ թիվ է ստացվում»:

It was possible to replenish the arsenal of the Armenian army with UAVs until 2018. Atanesyan
"One of the former government representatives says that if there were no change of government in 2018, the army would have received 2500 UAVs by 2020.
First, in the summer of 2014, the enemy used anti-aircraft missiles for the first time on the Karabakh-Azerbaijan contact line. It was also possible to replenish the arsenal of the Armenian army with UAVs by 2018.
Second, what kind of UAVs are we talking about, and which country are they made by? Just don't say, Russian. Russia started serial production of the first strike UAVs in 2023. Israel and Turkey would not sell UAVs to Armenia. We couldn't pay even if they sold it because the price of one Israeli UAV starts at 4.4 million dollars. Multiply by 2,500 and see what you get."