Նոր հնարավորության ներդրմամբ, ChatGPT-ի օգտագործումը հասել է ռեկորդային մակարդակի
ChatGPT-ի պատկերներ ստեղծող գործիքով Ղիբլի ոճով նկարներ ստեղծելու մոլուցքը անցյալ շաբաթ հանգեցրեց OpenAI-ի չաթբոտի օգտատերերի թվի ռեկորդային աճի՝ ծանրաբեռնելով սերվերները և ժամանակավորապես սահմանափակելով այդ գործառույթի օգտագործումը. հայտնում է Reuters-ը։
Համացանցում տարածված այս միտումը հանգեցրեց նրան, որ ամբողջ աշխարհից օգտատերերը սոցիալական մեդիան ողողեցին ճապոնական հայտնի Studio Ghibli անիմացիոն ստուդիայի ձեռքով նկարված ոճով պատկերներով: Այս ստուդիան, որը հիմնադրել է անվանի ռեժիսոր Հայաո Միյաձակին, հայտնի է այնպիսի ֆիլմերով, ինչպիսիք են «Հոգիների փախուստը» և «Իմ հարևան Տոտորոն»:
Similarweb շուկայական հետազոտությունների ընկերության տվյալներով՝ այս տարի առաջին անգամ շաբաթական միջին ակտիվ օգտատերերի թիվը գերազանցել է 150 միլիոնը: «Վերջին ժամում մենք ավելացրել ենք մեկ միլիոն օգտատեր»,- X-ի գրառման մեջ ասել է OpenAI-ի գործադիր տնօրեն Սեմ Ալթմանը։
SensorTower-ի տվյալներով՝ անցյալ շաբաթ ակտիվ օգտատերերի թիվը, հավելվածի ներբեռնումները և ներծրագրային բաժանորդագրություններից ստացված եկամուտները հասել են բոլոր ժամանակների առավելագույն ցուցանիշի՝ այն բանից հետո, երբ AI ընկերությունը թարմացումներ է մտցրել իր GPT-4o մոդելում՝ հնարավորություն ընձեռելով առաջացնել առաջադեմ պատկերներ:

With the introduction of a new feature, ChatGPT usage has reached a record high
Reuters reported that a craze to create Ghibli-style images with the ChatGPT image-creation tool led to a record number of users for OpenAI’s chatbot last week, overwhelming its servers and temporarily limiting its use.
The online trend has seen users worldwide flood social media with hand-drawn images from the famous Japanese animation studio Studio Ghibli. The studio, founded by renowned director Hayao Miyazaki, is known for films such as “Ghost in the Shell” and “My Neighbor Totoro.”
The average weekly active users surpassed 150 million for the first time this year, according to market research firm Similarweb. “We’ve added a million users in the last hour,” OpenAI CEO Sam Altman said in a post on X.
According to SensorTower, the number of active users, app downloads, and revenue from in-app subscriptions reached an all-time high last week after the AI ​​company rolled out updates to its GPT-4o model, enabling it to generate advanced imagery.