Windows 11-ում կհայտնվի 44 լեզուներով խոսակցական խոսքի թարգմանության գործառույթ
Microsoft-ը գործարկել է Windows Roadmap կայքը՝ Windows օպերացիոն համակարգի (ՕՀ) նոր գործառույթներին հետևելու համար. ասվում է ընկերության բլոգում։
Windows Roadmap-ը նվիրված է Windows 11-ի նոր գործառույթներին և հնարավորություններին: Ընկերության ներկայացուցիչների խոսքով՝ իրենք նման ծառայություն են գործարկել, քանի որ ՏՏ մասնագետների հետ զրույցում լսել են ՕՀ-ի մշակման հարցում ավելի մեծ թափանցիկության անհրաժեշտության մասին: Windows Roadmap-ի միջոցով դուք կարող եք տեսնել, թե որ գործառույթներն արդեն հասանելի են օպերացիոն համակարգում փորձարկման փուլում և երբ դրանք կհայտնվեն հանրային տարբերակներում:
Կայքում նշված է, որ ապրիլին Windows 11-ում կհայտնվի 44 լեզուներով խոսակցական խոսքի թարգմանության գործառույթ. այն կաշխատի Copilot-ով աշխատող համակարգիչների վրա: Բացի այդ, Windows Roadmap-ում նշվում է, որ արհեստական բանականության միջոցով լուսանկարների չափը մեծացնելու Super Resolution գործառույթն արդեն հասանելի է Copilot-ով աշխատող նոր սարքերում:
Նոր կայքը պարունակում է հրապարակման կանխատեսվող ամսաթվերն ու հրապարակվող ֆունկցիաների նկարագրությունները: Եթե գործառույթը կամ արտադրանքը չեղյալ հայտարարվի կամ հետաձգվի, ապա տեղեկատվությունը կհեռացվի այս կայքից:

Windows 11 will feature speech translation in 44 languages
Microsoft has launched the Windows Roadmap website to track new features of the Windows operating system (OS), the company said in a blog post.
Windows Roadmap is dedicated to the new features and capabilities of Windows 11. According to company representatives, they launched such a service because they heard from IT professionals about the need for greater transparency in the OS's development. With Windows Roadmap, you can see which features are already available in the operating system in the testing phase and when they will appear in public versions.
The website states that Windows 11 will include a speech translation function in 44 languages in April. It will work on computers running Copilot. In addition, the Windows Roadmap notes that the Super Resolution feature, which uses artificial intelligence to increase the size of photos, is now available on new devices running Copilot.
The new site contains estimated release dates and descriptions of the features that have been released. If a feature or product is canceled or delayed, the information will be removed from this site.