Google-ը «խելացի» ակնոց կթողարկի
Bloomberg-ի փոխանցմամբ՝ Google-ը հետաքրքրված է AdHawk Microsystems ստարտափի ձեռքբերմամբ և նոր «խելացի» ակնոցների ստեղծմամբ։
Գործակալության աղբյուրները նշել են, որ ամերիկյան ՏՏ հսկան ծրագրել է ձեռք բերել կանադական AdHawk Microsystems ստարտափը: Google-ը դրա համար կարող է վճարել 115 մլն դոլար, իսկ գնումը կկատարի արդեն այս շաբաթ։
Ըստ աղբյուրների՝ Google-ը, որը 10 տարի առաջ թողարկել է իր առաջին Google Glass ակնոցները, դեռ հույս ունի ամրապնդվել նմանատիպ սարքերի շուկայում և ներկայացնել նոր սարք:
AdHawk Microsystems-ը ունի աչքերի հետագծման տեխնոլոգիա, որը ապահովում է ճշգրիտ կենտրոնացում, նվազեցնում է տեսողության բեռը և կարող է օգտագործվել որպես կենսաչափական նույնականացման մեթոդ: AdHawk Microsystems ստարտափը հիմնադրվել է 2017 թվականին։ Ընկերությունը ներդրումներ է ստացել Intel-ից, HP-ից, Samsung-ից և Sony-ից։

По данным Bloomberg, Google заинтересована в приобретении стартапа AdHawk Microsystems и создании новых «умных» очков.
Источники агентства сообщили, что американский IT-гигант планирует приобрести канадский стартап AdHawk Microsystems. Google может заплатить за него $115 млн, а покупка будет завершена на этой неделе.
По данным источников, компания Google, выпустившая свои первые очки Google Glass 10 лет назад, все еще надеется укрепить свои позиции на рынке аналогичных устройств и представить новое устройство.
AdHawk Microsystems имеет технологию отслеживания глаз, которая обеспечивает точную фокусировку, снижает зрительное напряжение и может использоваться как метод биометрической аутентификации. AdHawk Microsystems была основана в 2017 году. Компания получила инвестиции от Intel, HP, Samsung и Sony.