Google-ը «խելացի» ակնոց կթողարկի
Bloomberg-ի փոխանցմամբ՝ Google-ը հետաքրքրված է AdHawk Microsystems ստարտափի ձեռքբերմամբ և նոր «խելացի» ակնոցների ստեղծմամբ։
Գործակալության աղբյուրները նշել են, որ ամերիկյան ՏՏ հսկան ծրագրել է ձեռք բերել կանադական AdHawk Microsystems ստարտափը: Google-ը դրա համար կարող է վճարել 115 մլն դոլար, իսկ գնումը կկատարի արդեն այս շաբաթ։
Ըստ աղբյուրների՝ Google-ը, որը 10 տարի առաջ թողարկել է իր առաջին Google Glass ակնոցները, դեռ հույս ունի ամրապնդվել նմանատիպ սարքերի շուկայում և ներկայացնել նոր սարք:
AdHawk Microsystems-ը ունի աչքերի հետագծման տեխնոլոգիա, որը ապահովում է ճշգրիտ կենտրոնացում, նվազեցնում է տեսողության բեռը և կարող է օգտագործվել որպես կենսաչափական նույնականացման մեթոդ: AdHawk Microsystems ստարտափը հիմնադրվել է 2017 թվականին։ Ընկերությունը ներդրումներ է ստացել Intel-ից, HP-ից, Samsung-ից և Sony-ից։

Google will release "smart" glasses
According to Bloomberg, Google is interested in acquiring the startup AdHawk Microsystems and creating new “smart” glasses.
The agency’s sources noted that the American IT giant planned to acquire the Canadian startup AdHawk Microsystems. Google may pay $ 115 million for it, and the purchase will be made this week.
According to the sources, Google, which released its first Google Glass glasses 10 years ago, still hopes to strengthen its position in the market for similar devices by introducing a new device.
AdHawk Microsystems's eye-tracking technology provides precise focusing, reduces visual load, and can be used as a biometric identification method. The startup, founded in 2017, received investments from Intel, HP, Samsung, and Sony.