DeepSeek-ը դադարեցրել է ներբեռնումները Հարավային Կորեայում
DeepSeek-ը ժամանակավորապես դադարեցրել է իր չատբոթի հավելվածների ներբեռնումը Հարավային Կորեայում, որպեսզի համագործակցի տեղական իշխանությունների հետ և լուծի գաղտնիության խնդիրները. հայտարարել են Հարավային Կորեայի պաշտոնյաները։
Հարավային Կորեայի անձնական տվյալների պաշտպանության հանձնաժողովը հայտնել է, որ շաբաթ երեկոյան DeepSeek-ի հավելվածները հեռացվել են Apple-ի App Store-ից և Google Play-ից։ Ընկերությունը համաձայնել է գաղտնիության պաշտպանության խստացման ուղղությամբ համագործակցել գործակալության հետ՝ հավելվածները նորից թողարկելուց առաջ։
Գործողությունը չի տարածվում այն օգտվողների վրա, ովքեր արդեն ներբեռնել են DeepSeek-ը: Հարավային Կորեայի հանձնաժողովի հետաքննությունների բաժնի տնօրեն Նամ Սեոկը խորհուրդ է տվել հարավկորեացի օգտատերերին՝ հեռացնել հավելվածը իրենց սարքերից կամ խուսափել անձնական տվյալներ մուտքագրելուց, մինչև խնդիրները լուծվեն։

DeepSeek has suspended downloads in South Korea
South Korean officials said DeepSeek has temporarily suspended downloads of its chatbot apps in South Korea to cooperate with local authorities and resolve privacy concerns.
South Korea’s Privacy Commission said that DeepSeek apps had been removed from Apple’s App Store and Google Play late Saturday. The company has agreed to work with the agency to tighten privacy protections before re-releasing the apps.
The action does not apply to users who have already downloaded DeepSeek. Nam Seok, director of the South Korean commission’s investigations division, advised South Korean users to uninstall the app from their devices or avoid entering personal information until the issues are resolved.