Apple-ը կգնահատի իր գաջեթների ազդեցությունը օգտատերերի առողջության վրա
Apple-ը լայնածավալ հետազոտություն է սկսել, որպեսզի գնահատի իր գաջեթների ազդեցությունը օգտատերերի առողջության վրա. գրում է MacRumors պարբերականը։
Մասնակցել կարող են ԱՄՆ այն օգտատերերը, որոնք կներբեռնեն Apple Research հավելվածը և իրենց համաձայնությունը կտան տվյալների մշակմանը:
IT-հսկայի ներկայացուցիչները հետազոտությունն ամենաընդգրկունն են անվանել. այն կընդգրկի ակտիվությունը, ծերացումը, սրտի, անոթների և արյան շրջանառության վիճակը, լսողությունը, հոգեկան առողջությունը և այլ ասպեկտներ:
Ապագա հետազոտությունն անվանվել է ամենամեծը վերջին 5 տարվա ընթացքում. վերջին լայնածավալ հետազոտությունը կորպորացիան արել էր 2019թ.: Տվյալները Apple-ի հետ կմշակեն տարբեր մասնագիտացված կազմակերպությունների մասնագետներ, այդ թվում՝ Հարվարդի բժշկական դպրոցի։

MacRumors reports that Apple has launched a large-scale study to assess the impact of its gadgets on users' health.
US users who download the Apple Research application and consent to data processing can participate.
Representatives of the IT giant called the study the most comprehensive: it will cover activity, aging, the state of the heart, blood vessels and blood circulation, hearing, mental health, and other aspects.
The upcoming study was called the largest in the last five years; the last large-scale study was conducted by the corporation in 2019. Apple will process the data together with specialists from various specialized organizations, including Harvard Medical School.