Թրամփը կրիպտոարժույթների վերաբերյալ հրամանագիր է ստորագրել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հինգշաբթի օրը հրամանագիր է ստորագրել կրիպտոարժույթների աշխատանքային խումբ ստեղծելու մասին։ Խմբի խնդիրն է առաջարկել թվային ակտիվների նոր կանոնակարգեր և ուսումնասիրել ազգային կրիպտոարժույթների պահեստարանի ստեղծման հնարավորությունը․ հայտնում է Reuters–ը։
Հրամանագրով նաև արգելվում է ԱՄՆ-ում կենտրոնական բանկի թվային արժույթների ստեղծումը, որոնք կարող են մրցակցել գոյություն ունեցող կրիպտոարժույթների հետ։
Նախագահական քարոզարշավի ժամանակ Թրամփը խոստանում էր լինել «կրիպտոարժույթների նախագահ» և խթանել թվային ակտիվների ընդունումը։

Trump signs executive order on cryptocurrencies
US President Donald Trump signed an executive order on Thursday to create a cryptocurrency task force. According to Reuters, the task force will propose new regulations for digital assets and study the possibility of creating a national cryptocurrency repository.
The order also prohibits the creation of digital currencies by central banks in the United States that could compete with existing cryptocurrencies.
During the presidential campaign, Trump promised to be "cryptocurrency president” and promote the adoption of digital assets.