Թրամփի թիմն ընդառաջ է գնում Tesla-ի կարծիքին
Թրամփի թիմը ցանկանում է, որ նոր վարչակազմը վերացնի ավտովթարների մասին հաշվետվության պահանջը, որին դեմ էր Իլոն Մասկի Tesla ընկերությունը. հայտնում է «Reuters» գործակալությունը։
Այս քայլը կարող է խաթարել կառավարության՝ ավտոմատացված համակարգերով տրանսպորտային միջոցների անվտանգությունը հետաքննելու և կարգավորելու ունակությունը։
Աշխարհի ամենահարուստ մարդը՝ Մասկը, ավելի քան քառորդ միլիարդ դոլար է ծախսել նոյեմբերին Թրամփին նախագահ դառնալու համար:
Վթարների մասին հաղորդման պահանջի վերացումը հատկապես օգուտ կլինի Tesla-ին, որն այս ծրագրի շրջանակներում ավելի քան 1500 վթարի մասին է հաղորդել դաշնային անվտանգության կարգավորիչներին։
Վթարի մասին հաշվետվության կանոնը չեղյալ հայտարարելու առաջարկությունը ստացվել է անցումային խմբից, որին հանձնարարվել է մշակել 100-օրյա ռազմավարություն ավտոմոբիլային քաղաքականության համար:

Trump's team is going ahead with Tesla's opinion
"Reuters" agency reports that Trump's team wants the new administration to eliminate the accident reporting requirement that Elon Musk's Tesla has opposed.
The move could undermine the government's ability to investigate and regulate the safety of vehicles with automated systems.
Musk, the world's richest man, spent over a quarter of a billion dollars in November to help Trump become president.
Eliminating the accident reporting requirement would benefit Tesla, which has reported more than 1,500 accidents to federal safety regulators under the program.
A transition group tasked with developing a 100-day strategy for auto policy proposed repealing the accident reporting rule.