SpaceX-ը հերթական 20 մինի արբանյակն է ուղեծիր դուրս բերել
Falcon 9 հրթիռակիրը հաջողությամբ ուղեծիր է դուրս բերել 20 մինի արբանյակների հերթական խմբաքանակը՝ Starlink համակարգի ինտերնետ ծածկույթը համալրելու համար: Այս մասին հայտնել Է SpaceX ընկերությունը։
Հրթիռի արձակումն իրականացվել է SLC-4E արձակման հարթակից՝ Կալիֆորնիայում գտնվող Վանդենբերգ ամերիկյան տիեզերական ուժերի բազայի վրա: Մոտ մեկ ժամ անց արբանյակները դուրս են եկել ուղեծիր։
Հիշեցնենք, որ Falcon հրթիռակիրը հոկտեմբերի 15-ին ուղեծիր է դուրս բերել ևս 43 մինի արբանյակներից բաղկացած երկու խմբաքանակ՝ Starlink համակարգի ինտերնետ ծածկույթի գլոբալ ցանցի ուղեծրային խմբավորումը համալրելու համար:
Ավելի վաղ SpaceX - ը հայտարարել էր առաջիկա երկու տարվա ընթացքում դեպի Մարս մոտ հինգ անօդաչու Starship առաքելություններ իրականացնելու հավակնոտ ծրագրերի մասին:

SpaceX reported that the Falcon 9 rocket successfully launched another batch of 20 mini-satellites to supplement the Internet coverage of the Starlink system.
The rocket was launched from the SLC-4E launch pad at Vandenberg Air Force Base in California. About an hour later, the satellites went into orbit.
Recall that on October 15, the Falcon rocket launched two more groups of 43 mini-satellites to complement the orbital grouping of the Starlink system's global Internet coverage network.
SpaceX announced ambitious plans to launch five uncrewed Starship missions to Mars over the next two years.