Կիլիան Մբապեն ներդրումներ է կատարել Էլեկտրոնիկա արտադրող ընկերությունում
Մադրիդի «Ռեալի» և Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվողը գնել է էլեկտրոնիկայի գերմանական Loewe Technology GmbH-ի բաժնետոմսերի ավելի քան 10% -ը, որը մասնագիտանում է հեռուստացույցերի, տնային կինոթատրոնների և տնային բարձրախոսների արտադրության մեջ:
Ֆուտբոլիստը գործարքն իրականացրել է իր Coalition Capital ներդրումային հիմնադրամի միջոցով։
Loewe-ի գործադիր տնօրեն Ասլան Խաբիևը Bloomberg News-ին հայտնել է, որ ընկերությունը նախատեսում է առաջիկա երկու տարում իր տարեկան եկամուտը հասցնել մոտ 300 միլիոն եվրոյի․
«Կիլիանը մեզ շատ օգնեց Bluetooth-բարձրախոսների (դինամիկ) հարցում, որը մշակեցինք նրա հետ: Մբապեի Ֆրանսիայի հավաքականի մի քանի թիմակիցներ նույնպես սոցիալական ցանցերում իրենց հավանությունն են հայտնել այս ապրանքին»,- ասել է Խաբիևը։

Kylian Mbappe has invested in an electronics company
The Real Madrid and France striker has bought over 10% of the shares of the German electronics company Loewe Technology GmbH, which specializes in producing televisions, home theaters, and home speakers.
The player made the deal through his Coalition Capital investment fund.
Loewe CEO Aslan Khabiyev told Bloomberg News that the company plans to increase its annual revenue to about 300 million euros in the next two years.
"Kilian helped us a lot with the Bluetooth speaker (speaker) we developed with him. Several Mbappé's French national team teammates have also expressed their approval of this product on social networks," said Khabiev.