Նոր Tesla Roadster-ը կթողարկվի 2025թ.-ից
Նոր սերնդի «Tesla Roadster»-ը սերիական արտադրության մեջ կմտնի 2025թ.։  Այս մասին հայտարարել է ավտոընկերության ղեկավար Էլոն Մասկը՝ ընթացիկ տարվա երկրորդ եռամսյակի ֆինանսական հաշվետվության ներկայացման շրջանակներում։
Նոր սերնդի Tesla Roadster կոնցեպտը ներկայացվել էր դեռևս 2017թ. վերջին։  Ընկերության կայքում նախկինի պես նշված են այն ժամանակ հայտարարված մոդելի բնութագրերը։ Ըստ ծրագրերի՝ մեքենան պետք է երկու վայրկյանից պակաս ծախսվի մինչև «100» արագացման վրա, դրա առավելագույն արագությունը պետք է գերազանցի 400 կմ/ժ-ը, իսկ ընթացքի հեռահարությունը հասնի մեկ լիցքավորմամբ  1000 կմ-ի:

The new Tesla Roadster will be released from 2025
The new generation "Tesla Roadster" will enter serial production in 2025. Elon Musk, the head of the car company, announced this during the presentation of the financial report for the second quarter of the current year.
The new generation Tesla Roadster concept was presented at the end of 2017. The specifications of the then-announced model are listed on the company's website as before. According to the plans, the car should take less than two seconds to accelerate to 100 km/h, its top speed should exceed 400 km/h, and the range should reach 1000 km on a single charge.