Toyota-ն ներկայացրել է նոր հիբրիդ Prius-ը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Toyota-ի նոր էլեկտրական Prius հիբրիդը լինելու է ավելի հզոր, ավելի արագ ու ավելի երկարագնաց: Հինգերորդ սերնդի Prius հիբրիդային մոդելները վաճառքի կհանվեն այս ձմռան սկզբում՝ Ճապոնիայում, իսկ հաջորդ տարի՝ ԱՄՆ շուկայում։ Գները դեռ չեն հայտարարվել:
Ըստ Toyota ընկերության՝ նոր Prius-ը գնորդներին կգրավի ոչ միայն վառելիքի ցածր սպառմամբ, այլև դիզայնով:
Toyota-ն Prius-ն անվանում է այդ դասի ամենաարդյունավետ հիբրիդը: Բազային տարբերակը կպահպանի 1.8 բենզինային շարժիչը, սակայն համակարգի առավելագույն հզորությունը 122-ից հասցվել է 140 ձիաուժի: Առաջին անգամ կներկայացվի նոր հիբրիդը՝ 2Լ տուրբո շարժիչով, որի հզորությունը հասնում է 193 ձիաուժի։

Toyota's new electric Prius hybrid will be more powerful, faster, and longer. The fifth-generation Prius hybrid models will go on sale early this winter in Japan and next year in the US market. Prices have not yet been announced.
According to the Toyota company, the new Prius will attract buyers with its low fuel consumption and design.
Toyota calls the Prius the most efficient hybrid in its class. The base version will retain the 1.8 petrol engine, but the system's maximum power has been increased from 122 to 140 horsepower. For the first time, the new hybrid will be presented with a 2L turbo engine, the power of which reaches 193 horsepower.