Նոր Iphone-ները, Ipad-ներն ու Macbook-ները կստանան USB-C լիցքավորման բնիկներ
Apple-ը պետք է համապատասխանի ԵՄ օրենքին, ըստ որի՝ էլեկտրոնային սարքերն ունեն լիցքավորման ընդհանուր ստանդարտ, որը հայտնի է որպես USB-C։ Լուրը հաստատել է «Apple» ընկերության մարկետինգի ղեկավարը:
«Մենք պետք է համապատասխանենք օրենքին»,- երեքշաբթի օրը «Wall Street Journal Tech Live» կոնֆերանսի ժամանակ ասել է «Apple»-ի համաշխարհային մարկետինգի գծով ավագ փոխտնօրեն Գրեգ Ջոսվիակը:
Երկուշաբթի օրը ԵՄ անդամ երկրների նախարարները վերջնական հավանություն տվեցին ընդհանուր լիցքավորիչի մասին օրենքին, ինչը նշանակում է, որ մինչև 2024 թվականը էլեկտրոնային սարքերը, ներառյալ՝ բջջային հեռախոսները և պլանշետները, պետք է ապահովեն USB-C լիցքավորման ստանդարտը:

New iPhones, iPads, and Macbooks will get USB-C charging slots
Apple must comply with EU law that requires electronic devices to share a common charging standard known as USB-C. The news was confirmed by the head of marketing of the "Apple" company.
"We have to comply with the law," Greg Joswiak, Apple's senior vice president of global marketing, said Tuesday at the Wall Street Journal Tech Live conference.
On Monday, ministers from EU member states gave final approval to a common charger law, which means that by 2024 electronic devices, including mobile phones and tablets, will have to support the USB-C charging standard.