Google-ը Իսրայելում բարձր տեխնոլոգիական համալսարան է բացել
Ամերիկյան աշխարհառչակ Google ընկերությունը, Իսրայելի Ռայխմանի համալսարանի հետ համատեղ, հիմնել են բարձր տեխնոլոգիաների մասնագետներ պատրաստման դպրոց։ Ի թիվս այլ առարկաների՝ դպրոցն առաջարկում է համակարգչային ծրագրավորման, վաճառքի և տվյալների վերլուծության դասընթացներ:
Իսրայելն ունի բարձր տեխնոլոգիաների կենսունակ ոլորտ, սակայն հմուտ տեխնոլոգիական աշխատողների խիստ պակասը հանգեցրել է տասնյակ հազարավոր թափուր աշխատատեղերի:
Բարձր տեխնոլոգիաների դպրոցը սուբսիդավորելու է խոցելի համայնքների ուսանողներին՝ ներառյալ կանայք, ծայրահեղ ուղղափառները, արաբները, եթովպական համայնքի անդամները և ծայրագավառների սոցիալապես անապահով մարդիկ:

Google has opened a high-tech university in Israel
The world-famous American company Google and Israel's Reichman University founded a school for high-tech training specialists. Among other subjects, the school offers computer programming, sales, and data analysis courses.
Israel has a vibrant high-tech sector, but a severe shortage of skilled tech workers has led to thousands of job vacancies.
The high-tech school will subsidize students from vulnerable communities, including women, the ultra-Orthodox, Arabs, members of the Ethiopian community, and socially disadvantaged people in the suburbs.