«Ռեալ Մադրիդի» նախկին կիսապաշտպան Գուտին մեկնաբանել է Ալվարո Արբելոայի՝ Խաբի Ալոնսոյի հեռանալուց հետո «Ռեալ Մադրիդի» գլխավոր մարզչի պաշտոնում նշանակման մասին։
«Այստեղ կա առեղծված, բայց այդպես եղավ նաև այն ժամանակ, երբ Զինեդին Զիդանը եկավ «Կաստիլյայից», և ամեն ինչ այնքան էլ լավ չէր ընթանում:
Ակումբում գիտեն, թե ինչի է ընդունակ Արբելոան։ Չէ որ նա երկար ժամանակ աշխատել է երիտասարդական թիմերում։
Քանի որ նրան վստահել են այդ պատասխանատու պաշտոնը, ուրեմն հավատում են նրան։ Մենք կհետևենք, թե ինչպես կդասավորվի նրա մոտ ամեն ինչ», - ասել է Գուտին։
Նշենք, որ ավելի վաղ 42-ամյա մասնագետը մարզել է «Ռեալի» երիտասարդական թիմերը: Մայիսին նա գլխավորել է «Կաստիլյան»։

Former Real Madrid midfielder Guti has commented on the appointment of Alvaro Arbeloa as Real Madrid's head coach after the departure of Xabi Alonso.
"There is a mystery here, but it was the same when Zinedine Zidane came from Castilla, and things were not going so well.
The club knows what Arbeloa is capable of. After all, he has worked in the youth teams for a long time.
Since they have entrusted him with such a responsible position, they believe in him. We will see how everything will turn out for him," Guti said.
It should be noted that the 42-year-old specialist previously coached Real Madrid's youth teams. In May, he headed to Castilla.