Ռուբեն Ամորիմը հեռացել է «Մանչեսթեր Յունայթեդից»։ Անգլիական ակումբը հայտարարել է պորտուգալացի մարզչի հեռանալու մասին։
Պորտուգալացին հեռանում է տրանսֆերային քաղաքականության շուրջ տարաձայնություններից հետո։
Ամորիմը կիրակի օրը «Լիդսի» դեմ ոչ-ոքիից հետո պահանջել էր, որ իր գործընկերները հավաքագրման բաժնից «անեն իրենց աշխատանքը»։
Ամորիմը ակնկալել է, որ «Յունայթեդը» պատրաստ է աջակցել իրեն հունվարյան տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ խոշոր ձեռքբերումների հարցում, բայց ընթացքում պարզ է դարձել, որ որևէ փոփոխություն չի լինելու։
Նրա հարաբերությունները ֆուտբոլային տնօրեն Ջեյսոն Ուիլկոքսի հետ լարված են եղել, և Ամորիմը հստակեցրել է իր հիասթափությունը «Լիդսի» դեմ խաղից հետո։
40-ամյա պորտուգալացին «Մանչեսթեր Յունայթեդը» գլխավորել է 2024 թվականի աշնանը։ Նրա ղեկավարությամբ թիմը հասել է 2024/25 թվականների Եվրոպա լիգայի եզրափակիչ, որտեղ գավաթի խաղում 1-0 հաշվով պարտվել է «Տոտենհեմին»։ Նա մարզել է թիմը 63 խաղում՝ 25 հաղթանակ, 15 ոչ-ոքի և 23 պարտություն։
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» Պրեմիեր լիգայում զբաղեցնում է վեցերորդ տեղը՝ 20 խաղից հետո վաստակած 31 միավորով։

Ruben Amorim has left Manchester United. The English club has announced the departure of the Portuguese manager.
The Portuguese is leaving after a disagreement over transfer policy.
Amorim had demanded that his colleagues in the recruitment department “do their job” after Sunday’s draw with Leeds.
Amorim had expected United to be ready to support him in making major signings in the January transfer window, but it has become clear that nothing will change.
His relationship with the director of football, Jason Wilcox, has been strained, and Amorim made his frustrations clear after the game against Leeds.
The 40-year-old Portuguese will take charge of Manchester United until the autumn of 2024. Under his leadership, the team reached the 2024/25 Europa League final, where they lost 1-0 to Tottenham. He has coached the team in 63 games, winning 25, drawing 15, and losing 23.