«Ալ-Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն Globe Soccer Awards մրցանակաբաշխության ժամանակ հայտարարել է,որ կփորձի հասնել կարիերայում 1000 գոլի նպատակին։
Պորտուգալացին, ով երեկվա դուբլից հետո խփել է 956-րդ գնդակը, երրորդ անգամ անընդմեջ ճանաչվել է Մերձավոր Արևելքի տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ։
«Սա իմ սիրելի արարողություններից մեկն է, քանի որ տեսնում եմ շատ հրաշալի մարդկանց, հատկապես կնոջս, ով միշտ այստեղ է՝ ինձ, իմ երեխաներին, ծնողներիս և թիմակիցներիս աջակցելու համար։
Ինձ համար դժվար է շարունակել խաղալ, բայց կիրքը գերակշռում է։ Ես դեռ շատ մոտիվացված եմ, այդ պատճառով էլ դեռ խաղում եմ։ Ես միշտ ուզում եմ խաղալ, գոլեր խփել, գավաթներ նվաճել, գոլեր խփել։ Ես ուզում եմ շարունակել։
Դուք գիտեք, թե որն է իմ նպատակը։ Ես ուզում եմ որքան հնարավոր է շատ գավաթներ նվաճել և հասնել այն թվին, որը դուք բոլորդ գիտեք։ Ես անպայման կանեմ դա... Եթե վնասվածքներ չլինեն, ինշալլահ («եթե դա Աստծո կամքն է», «եթե Աստված կամենա»)։ Շնորհավոր Նոր Տարի»,- ասել է Ռոնալդուն։

I want to reach the number that you all know. Ronaldo
Al-Nasri and Portugal striker Cristiano Ronaldo have announced that he will try to reach his goal of 1,000 goals in his career at the Globe Soccer Awards.
The Portuguese, who scored his 956th goal after yesterday's double, has been named Middle East Footballer of the Year for the third time in a row.
"This is one of my favorite ceremonies because I see so many wonderful people, especially my wife, who is always here to support me, my children, my parents, and my teammates.
It's difficult for me to continue playing, but passion prevails. I'm still very motivated, that's why I'm still playing. I always want to play, score goals, and win trophies. I want to continue.
You know what my goal is. I want to win as many trophies as possible and reach the number that you all know. "I will definitely do it... If there are no injuries, inshallah ("if it is God's will", "if God wills"). Happy New Year," Ronaldo said.