«Ռոման» նոր մարզադաշտ է կառուցելու
«Ռոմայի» ղեկավարությունը Հռոմի իշխանություններին է ներկայացրել Պիետրալատա շրջանում նոր մարզական համալիրի իրագործելիության ուսումնասիրություն։
Նոր մարզադաշտը կունենա մոնումենտալ երկրպագուների գոտի, որը ամենամեծն է Եվրոպայում։ Խորհրդանշական ճարտարապետությունը ոգեշնչված է հռոմեական ավանդույթներով՝ ժամանակակից գծերով և տեղական տարածքի հետ ամուր կապով։
Նախագծի մասշտաբները, մարզադաշտի արդիականությունը, քաղաքային պոտենցիալ ազդեցությունը և նախատեսված ժամկետները հանգեցրել են Պիետրալատա մարզադաշտի ներառմանը՝ որպես 2032 թվականի ՈւԵՖԱ-ի Եվրոպայի առաջնության հավանական անցկացման վայր։

Roma management has presented a feasibility study to the Rome authorities for a new sports complex in the Pietralata district.
The new stadium will feature a monumental fans' area, the largest in Europe. The iconic architecture is inspired by Roman traditions, with modern lines and a strong connection to the local area.
The project's scale, the stadium's modernity, the potential urban impact, and the planned timeframe have led to the inclusion of the Pietralata stadium as a possible venue for the 2032 UEFA European Championship.