Տաշքենդում կայացած ավանդական կարատեի Ասիայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականից չեմպիոնի տիտղոսը նվաճեցին Եվրոպայի ու աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Նարեկ Իսկանդարյանը (կատա, կումիտե) Եվրոպայի չեմպիոններ Էրիկ Հովսեփյանն (կատա) ու Հովհաննես Հակոբյանը (կատա)։ Ելենա Ֆռոլովա-Տռուֆանյանը անհատական կատա մրցաձևում գրավեց 3-րդ տեղը։
16-17 տարեկանների խմբում Վահե Հովհաննիսյանը կումիտե մրցաձևում զբաղեցրեց 2-րդ տեղը, Մինչև 14 տարեկանների պայքարում Մարկ Սուքիասյանը կատա մրցաձևում գրավեց առաջին տեղը, իսկ կումիտե մրցաձևում զբաղեցրեց երրորդ տեղը։
Աղջիկների պայքարում Մարիա Կասյանն առաջին տեղը գրավեց անհատական կատայում, իսկ կումիտե մրցացևում գրավեց 2-րդ տեղը։ Հայաստանի հավաքականի կազմում էր նաև միջազգային մրցավար Ռաֆայել Հովեյանը։ Հայաստանի հավաքականը մրցավայր էր մեկնել ֆեդերացիայի նախագահ Սուրեն Մաթևոսյանի գլխավորությամբ։

Армянские каратисты завоевали медали на чемпионате Азии
На прошедшем в Ташкенте чемпионате Азии по традиционному карате звание чемпиона из сборной Армении завоевали двукратный чемпион Европы и мира Нарек Искандарян (ката, кумитэ), чемпионы Европы Эрик Овсепян (ката) и Оганес Акопян (ката). Елена Фролова-Труфанян в индивидуальной дисциплине ката заняла 3-е место.
В группе 16-17 лет Ваге Оганесян в дисциплине кумитэ занял 2-е место. В соревнованиях до 14 лет Марк Сукиасян в дисциплине ката занял первое место, а в дисциплине кумитэ занял третье место.
В соревнованиях среди девушек Мария Касьян заняла первое место в индивидуальном ката, а в дисциплине кумитэ заняла 2-е место. В составе сборной Армении был также международный судья Рафаэль Овеян. Сборная Армении выехала на соревнования под руководством президента федерации Сурена Матевосяна.