Տաշքենդում կայացած ավանդական կարատեի Ասիայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականից չեմպիոնի տիտղոսը նվաճեցին Եվրոպայի ու աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Նարեկ Իսկանդարյանը (կատա, կումիտե) Եվրոպայի չեմպիոններ Էրիկ Հովսեփյանն (կատա) ու Հովհաննես Հակոբյանը (կատա)։ Ելենա Ֆռոլովա-Տռուֆանյանը անհատական կատա մրցաձևում գրավեց 3-րդ տեղը։
16-17 տարեկանների խմբում Վահե Հովհաննիսյանը կումիտե մրցաձևում զբաղեցրեց 2-րդ տեղը, Մինչև 14 տարեկանների պայքարում Մարկ Սուքիասյանը կատա մրցաձևում գրավեց առաջին տեղը, իսկ կումիտե մրցաձևում զբաղեցրեց երրորդ տեղը։
Աղջիկների պայքարում Մարիա Կասյանն առաջին տեղը գրավեց անհատական կատայում, իսկ կումիտե մրցացևում գրավեց 2-րդ տեղը։ Հայաստանի հավաքականի կազմում էր նաև միջազգային մրցավար Ռաֆայել Հովեյանը։ Հայաստանի հավաքականը մրցավայր էր մեկնել ֆեդերացիայի նախագահ Սուրեն Մաթևոսյանի գլխավորությամբ։

At the traditional Asian Karate Championship held in Tashkent, the Armenian team won the champion title, with two-time European and world champion Narek Iskandaryan (kata, kumite), European champions Erik Hovsepyan (kata) and Hovhannes Hakobyan (kata). Elena Frolova-Trufanyan took 3rd place in the individual kata competition.
In the 16-17 age group, Vahe Hovhannisyan took 2nd place in the kumite competition. In the U-14 age group, Mark Sukiasyan took first place in the kata competition and third place in the kumite competition.
In the girls' competition, Maria Kasyan took first place in the individual kata and 2nd place in the kumite. The Armenian team also included international referee Rafael Hoveyan. The Armenian team left for the competition under the leadership of the federation's president, Suren Matevosyan.